Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina, kreativita"

25.6.2018

Branný den

Dalším úžasným a nezapomenutelným dnem v životě naší školy se stalo úterý 19. června, které jsme strávili u přístavního mola přívozu ROUZA v Razové a jeho nejbližším okolí. Na tento den jsme si pozvali děti ze spřátelené bruntálské školy Petrin. Nejdříve jsme je provedli naší školou a pak už jsme se vydali k Hartě.

Zde pro nás byla přistavena přívozová loď, která zajišťuje vodní dopravu mezi obcemi Razová a Roudno, a na které jsme se postupně všichni projeli. Svůj program měli připraveni také bruntálští členové Vodní záchranné služby ČČK v čele s panem Střelcem. Po ukázkách a poučení ohledně první pomoci v případě tonutí, jsme měli jedinečnou možnost projet se v rychlém záchranářském člunu. Oblečeni v červených záchranných vestách a s přilbami na hlavě jsme měli opravdu senzační zážitky.

Mezitím, jako doprovodný program,  probíhala soutěž ve střelbě ze vzduchovek a nezbytné opékání špekáčků.  Nechyběly odměny a ceny, stejně jako sladké občerstvení, které přivezly děti z Petrina.

Za vydařený branný den, který přinesl nejen zábavu, ale také důležité zkušenosti a poučení, chceme poděkovat především panu starostovi a pracovníkům přívozu, vodním záchranářům a vůbec všem, kdo se na této úspěšné akci podíleli.

Karel Mašlík