Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

2.1.2022

9.12.2021

V pondělí 6.12. 2021 proběhl na naší škole Mikulášský den. Hned brzy ráno paní učitelky nachystaly pro děti tradiční vánoční spirálu se svíčkami a jablíčky.  Zvláště ti nejmenší si plnou měrou užili tuto slavnostní a tak trochu i tajuplnou atmosféru. Pan učitel seznámil žáky s historií a legendami o svatém Mikuláši a všichni pak plnili různé zajímavé úkoly. Ve třídách jsme poté společně zhlédli veselý a dojemný film Vánoční kronika.

Pomyslnou zlatou a sladkou tečkou této úspěšné školní akce bylo rozdání mikulášských balíčků. Ty nám letos věnovala organizace Razovské ženy, jíž patří naše poděkování.

 

8.12.2021

Všichni si určitě rádi zpíváme a v období vánočních svátků obzvláště. Proto jsme se rozhodli, že zajdeme potěšit a zazpívat vánoční písničky do Komunitního domu seniorů v Razové. Zpívali jsme s nadšením a s láskou a snad měli obyvatelé toho centra alespoň malinkou radost. My jsme ji měli velikou.

p.s. A moc jim děkujeme za čokoládu. Po obědě se jenom rozplývala na jazýčku, mňam.

received_1947109218794878 (1)

 

6.12.2021

Vážení rodiče,
z důvodů coronavirové situace, nemůžeme realizovat náš tradiční Vánoční jarmark. Rádi bychom vám tedy výrobky dětí a rodičů nabídli cestou internetové prezentace. Výrobek si může převzít vaše dítě nebo si jej můžete převzít osobně po předchozí domluvě s paní Monikou Složilovou za předpokladu dodržení všech hygienických opatření.
Kontakt: Monika Složilová 608 721 285 nebo telefon kancelář školy 770 168 08.

 

2.12.2021

Barvy, světlo, stín

Barvy, světlo, stín – takto se nazývá program, který jsme v rámci projektu OKAP absolvovali ve Velkém světě Techniky v Ostravě.

Vzdělávací program nám nabídl hravou formou poznání zákonitostí světla.

Dozvěděli jsme se, jakým způsobem se světlo šíří v různých prostředích, pochopili vlastnosti barevného spektra a naučili se světlo skládat. Poznali také některé zdroje světla a jejich vlastnosti.

Seznámili jsme se s pojmy záření, viditelné světlo, UV záření a infračervené záření. Praktickým cvičením jsme si některé světelné experimenty sami vyzkoušeli.

V závěru programu jsme si prošli skoro celou expozici a „vyřádili se“ u některých exponátů.

 

2.12.2021

OZOBOT

Žáci 1.,2. a 3. ročníku se zúčastnili 1,5 hodinového modulu s názvem Robot Ozobot. Paní lektorka Wolfová vysvětlila dětem, že ozobot je nejmenší robot tohoto typu a nezůstalo jen u teorie. Již za malou chvíli se před dětmi hemžily malé svítící kuličky, jezdící po drahách, které jim žáci nakreslili fixou na arch papíru. Podle předtištěných vzorů si pak naši začínající programátoři vybírali a překreslovali barevné kódy, kterými určovali pohyb minirobotů – směr, rychlost, časování, rotaci apod. Využití ozobotů v praxi je rozsáhlé – v nemocnicích, skladech či v moderních restauracích jsou postupně stále více zapojováni do služeb lidem.

 

2.12.2021

Vánoce v Komunitním centru

Vánoce, svátky klidu a pohody. Letošní Vánoce prožíváme z důvodu koronavirové krizi opět velmi citlivě.  Dlouhodobý zákaz všech akcí, nepřítomnost návštěv, setkávání s rodinou i přáteli nás velmi zraňuje.

Proto jsme opět chtěli potěšit naši nejstarší skupinu obyvatel a připravili menší vánoční dárečky.  Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků ve zdraví a klidu.  Žáci Základní školy v Razové.

v

 

28.11.2021

Podzim je typický dozráváním ovoce. Proto jsme se ve škole rozhodli, že si letos vyzkoušíme zpracovat jablíčka. No a jak jinak, než šup s nimi do závinu. Těsto jsme si sice koupili (protože bychom ho  nestihli časově udělat), ale jinak jsme vše zvládli sami. Paní kuchařka Alenka záviny bedlivě v troubě upekla a my jsme nakonec všechny snědli. (Ale nezapomněli jsme se podělit s ostatními dětmi). Všem moooooc chutnalo.

 

16.11.2021

26.10.2021

V rámci školní družiny jsme se zapojili v měsíci říjnu do krajské výtvarné soutěže s názvem ,,BAREVNÝ PODZIM 2021.“

Tuto soutěž pořádá Dům dětí a mládeže Ostrava. Děti se snažily libovolnou výtvarnou technikou ztvárnit období podzimu. Nejhezčí obrázky jsme zaslali na danou adresu. Všichni si držíme palce, aby některý námět podzimu zaujal odbornou porotu.