Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.3.2020

Učíme se doma

VÁŽENÍ RODIČE, MILÍ ŽÁCI.

O jarních prázdninách nás všechny zasáhla zpráva o uzavření škol. S touto situací se setkáváme poprvé – učitelé, rodiče i žáci. Nicméně, život před nás staví překážky, abychom si s nimi poradili.

Naše škola zasílá každé pondělí práci na celý týden a učitelé i asistenti pedagogů jsou rodičům k dispozici na telefonu nebo mailu, případně i na dalších sociálních a komunikačních sítích. Všichni se maximálně snažíme o spolupráci rovnostranného trojúhelníku Učitel – Rodič – Žák.

My, učitelé, vnímáme současnou nelehkou situaci nejen z pohledu své profese, ale rovněž z pohledu rodin, už proto, že jsme také rodiči nebo prarodiči. Chápeme, že mnohým maminkám a tatínkům přibyla kromě dosavadních povinností v podobě péče o rodinu ještě jedna další, vysoce náročná. Učit doma své děti. Domácí učení má svá specifika a omezení. Dětem teď může chybět motivace ze strany spolužáků, chybí jim vzájemný kontakt a porovnání. Chybí jim prostředí a řád, na které byly při výuce zvyklé.

Přesto nepochybujeme o tom, že to, co rozhodně nechybí, je snaha a vůle i za těchto podmínek zvládat vše co nejlépe.

Vážení rodiče. Na facebookových stránkách školy máme album „Učíme se doma“. Zde jsou fotografie, na nichž můžeme vidět, jak naši žáci, Vaše děti, pracují na zadaných úkolech. Snažíme se, aby jejich práce byla smysluplná, postihovala plnění učiva školního vzdělávacího programu, ale zároveň děti ani Vás rodiče zbytečně nezatěžovala a byla občas také zábavná.

Děti zdatně vyplňují pracovní listy, mají na výběr úkoly a odkazy k procvičování alternativní formou, píší slohové práce o tom, jak se jim daří a co prožívají, řeší praktické matematické úlohy, a mimo jiné dostávají také netradiční zadání v podobě přípravy domácí pomazánky či přemýšlení o tom, jak vypadala stará slovanská zemnice a jak ji vyrobit.

Chceme Vás, rodiče, ujistit, že s veškerou úctou respektujeme specifické podmínky jednotlivých rodin a při hodnocení práce budeme v maximální míře uplatňovat individuální přístup. Totéž se pak bude dít při opětovném otevření škol, na které se všichni určitě moc těšíme, jakkoliv se to dnes může zdát ještě daleko. Nikdo nemusí mít obavy z toho, že nepochopil či neměl si možnost dostatečně procvičit nové učivo. Každému z Vašich dětí se budeme věnovat a uděláme všechno pro to, aby danou látku zvládlo úměrně svým schopnostem a nastavení – bez veškerého stresu a nátlaku.

Na fotografiích vidíme také další činnosti, kterým se pod vedením či dohledem Vás, rodičů, děti věnují.

Někteří šijí roušky a učí se tím pomáhat ostatním. Někteří chodí na procházky a vnímají krásy jarní přírody, která se právě probouzí. Jiní všemožně pomáhají v domácnosti a přemýšlejí, co hezkého udělat pro své blízké. Možná si najdeme i chvilku na popovídání, na společnou hru, na to, aby děti svým rodičům či prarodičům přečetly pohádku nebo příběh, který je zaujal. Snažme se i ve špatné době co nejvíce užít ty vzácné šťastné chvíle.

Myslíme na Vás a jsme tu stále pro Vás, protože náš cíl je společný.

Držme si pěsti.

Tým pracovníků ZŠ Razová

 

24.3.2020

16.3.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci, pokud potřebujete potvrzení na ošetřovné, stačí o něj požádat na adrese zs.razova@seznam.cz a během dne Vám dorazí předvyplněný a potvrzený tiskopis, který si vytisknete, dovyplníte a odešlete svému zaměstnavateli.

Při nejasnostech mě kontaktujte e-mailem na výše uvedené adrese, nebo telefonicky na čísle 603 335 113.

S pozdravem Mgr. Jiří Chmelík

Ředitel školy

 

 

 

10.3.2020

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

v příloze informujeme o uzavření základní školy a obou mateřských škol do odvolání.

 

S pozdravem

Mgr. Jiří Chmelík

ředitel školy

MO – školy

 

3.3.2020

3.3.2020

19.2.2020

TVOŘÍME ZE STAVEBNIC

Velmi oblíbenou činností ve školní družině je stavba různých výrobků ze stavebnic Cheva, Seva, Clics. Děti při stavění rozvíjejí svoji zručnost, fantazii a jemnou motoriku. Vytváří velmi zajímavé modely a stavby. Každý den na nás útočí různí dinosauři, roboti a jiná stvoření. Jen se nebát!!!

 

16.2.2020

Školní maškarní ples 2020

Ples pořádaný naší školou a SRPDŠ se letos uskutečnil zrovna na svatého Valentýna – v pátek 14. února v Kulturním domě Razová.

K jeho moderování a zajištění hlavní programové části jsme letos pozvali brněnského herce, autora, muzikanta a speciálního pedagoga Ivana Urbánka.

Ten po dobu více než dvou hodin bavil děti veselými písněmi, hrami, tancem a dalšími zážitky, kterými navodil tu správnou atmosféru a dokázal strhnout všechny přítomné. Dělal také četná interview s maskami, hodnotil je a chválil. A bylo věru co chválit. Děti i jejich rodiče se opět předvedli bohatou fantazií, se kterou vymýšleli a vyráběli jednotlivé kostýmy.

Součástí programu byla také bohatá tombola, která měla tentokrát dvě části.

Poděkování patří všem sponzorům – dárcům výher do tomboly, jakož i všem organizátorům – vedení a pracovníkům ZŠ a MŠ Razová, vedení a pracovníkům obce, dobrovolníkům z řad občanů, rodičům a prarodičům našich žáků a v neposlední řadě samotným dětem. Protože pro ně se to dělá a bez nich by to prostě nešlo.

Tak zase příště!

 

3.2.2020

SÁŇKOVÁNÍ
Naše čtvrteční odpoledne ve školní družině patřilo sáňkování. Saně jsme využili k sjíždění návrší za naší školou. Děti se navzájem předjížděly a snažily se o nejdelší sjezd z vrcholu kopce. Po tomto dnu opět nastalo tání. Jsme rádi, že jsme si sněhu v posledním lednovém dni užili.

 

3.2.2020

ZIMNÍ RADOVÁNKY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Tak jsme se dočkali, konečně napadl sníh. Společně jsme šli na místní fotbalové hřiště, kde jsme se pořádně vyřádili. Házeli jsme sněhovými koulemi do dálky, přehazovali branku a také zahráli na stopaře. Dětem se vycházka se zimními aktivitami velmi líbila.