Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.1.2020

V týdnu od 20. do 24. ledna 2020 se naše škola rozdělila na dvě skupiny. Jedna skupina odjížděla každé ráno na lyžařský výcvik a druhá skupina nemusela smutnit, protože na žáky čekal týden plný vzdělávacích a vědomostních soutěží a her, které pomáhaly žákům zdokonalit se v logickém myšlení, zdolat různé překážky a v neposlední řadě také porovnat své dovednosti. Hráli jsme bingo, početní pexeso a porovnávali jsme své dovednosti v kruhovém tréninku, kde byla soutěž rybiček na interaktivní tabuli, poskládat věž na koberci, vytvořit společně ve skupince číselnou řadu a k číslům přiřadit příklady, spojování psacího a tiskacího písma, tvoření slov a také vypočítat, co nejvíce příkladu. Ve čtvrtek a v pátek jsme část dne věnovali projektu Třídíme odpad – naučili jsme se třídit odpad a zvolili jsme si tým, který bude zodpovídat za třídění odpadu.

 

20.1.2020

PONDĚLÍ:

Parádně jsme si to na svahu užili a byli jsme pochváleni, jak jsme moc šikovní.

ÚTERÝ:

Dnes nám krásně svítilo sluníčko. Obout lyžáky a nasadit si lyže zvládáme už skoro všichni! Jízda na vleku je pro nás po dnešním tréninku hračka a tak se zase zítra těšíme na další pokroky.

STŘEDA:

Oblouček vpravo a vlevo, jízda na velkém vleku – kotvě, jízda v pluhu, jízda na malém vleku – pomě – tak to byly naše dnešní úkoly. Všichni jsme je zvládli na výbornou. Navíc nám k tomu zase svítilo krásně sluníčko a tak jsme si to všechno užívali. Jo, a ty svačinky, které nám nachystaly maminky, tak ty jsou taky skvělé!!! Děkujeme maminky!!!

Fotek je dnes trochu méně – paní učitelka jezdila s dětmi na velkém vleku a nestíhala moc fotit. Tak zase zítra.

ČTVRTEK:

Jezdí nás na velkém vleku čím dál tím více, umíme toho zase trošku více a pořád se zlepšujeme. Zítra nás čeká závěrečný lyžařský den a proto si musíme řádně odpočinout a načerpat na něj síly.

PÁTEK:

Dnes jsme si užili pravé zimní počasí – studený vítr, zubaté sluníčko a teplota -5°C nás provázela na svahu celé dopolední lyžování.  My jsme se ovšem nezalekli a s o to větším úsilím jsme se učili novým lyžařským dovednostem. Zase nás jezdilo na velkém vleku více a rychleji jsme řezali zatáčky při sjezdu z kopce dolů. Na bezpečnost jsme ovšem dbali především.

Po návratu do školy jsme se dočkali milého překvapení v podobě sladkého dortu s jedlou fotografií, na kterém jsme si pěkně smlsli.

Všichni se těšíme zase příští rok na podobné lyžařské zážitky.

 

16.1.2020

tříkrálová

 

19.12.2019

POSELSTVÍ VÁNOC

Letos jsme si s panem Hotou povídali o Vánocích a jejich poselství. O tom, že jsou to svátky klidu a míru, prožité v rodinném kruhu.

 

 

13.12.2019

OPEN HOUSE – PO STOPÁCH VESMÍRNÉHO DRAKA

V úterý 10. 12.  proběhla v tělocvičně třetí část projektu pro žáky 4. -5. ročníku. Pod vedením profesionálním týmem OPEN HOUSE o. p. s. Bruntál jsme úspěšně zakončili putovní cestu vesmírného draka. Během cesty se nám podařilo formou her navštívit 11 vesmírných planet. Tím jsme získali pro třídu tři základní poselství vesmírných draků – Pospolitost, Tvořivost a Nadšení.  Cílem programu bylo, aby si žáci uvědomili, že patříme k sobě a můžeme být prospěšní jeden druhému.  Uvědomit si, kdy a jak vzniká spolupráce.

Akce se vydařila a zážitky byly jedinečné.

 

 

13.12.2019

Adventní spirála a jarmark

Ve čtvrtek 5. 12. jsme v tělocvičně naší školy uspořádali tradiční Vánoční spirálu, spojenou s vánočním jarmarkem, tedy prodejem výrobků našich dětí. Během této akce, jejímž hlavním bodem bylo slavnostní zapalování svíček na dvou adventních spirálách vytvořených ze smrkových větví, jsme si také vyslechli inspirativní vánoční příběhy a zhlédli skvělá pěvecká a taneční vystoupení našich současných i bývalých žáků. Nechybělo ani občerstvení v podobě voňavých perníčků a výtečných muffinů, které bylo možno zapít neodolatelně chutným nealko punčem připraveným našimi paními kuchařkami.

 

13.12.2019

Mikuláš v Centru Slezská Harta

Také letos patří naše poděkování majiteli rekreačního a školicího střediska Centrum Slezská Harta p. Ing. Zdeňku Adamcovi PhD. a jeho zaměstnancům, kteří zde v pátek 6. 12. přivítali a pohostili naše žáky. Čekání na Mikuláše Lukáše a čerta Honzu, kteří obdarovali děti mikulášskými balíčky s dobrotami, jsme si krátili sledováním známého ale nikdy „neokoukatelného“ filmu Sám doma 2.

 

4.12.2019

Dne 26. 11. 2019 se opět uskutečnila druhá část projektu pro žáky 4. – 5. ročníku, která klade důraz na kolektivní spolupráci, tvořivost, komunikační dovednosti. Pod vedením OPEN HOUSE o.p.s. Bruntál žáci navštívili další planety např. planetu SAHA, BEDI a plnili dané úkoly.

 

26.11.2019

SOUTĚŽE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ.

Každý měsíc pořádáme ve školní družině pro děti  soutěže ve stolních hrách.

Soutěže ve ŠD děti velmi baví. Každý účastník soutěže získá vždy drobnou odměnu.

 

V září to byla soutěž v ,,Pexesu“. Účastnilo se jí celkem 24 dětí.

Výsledky:

1. Martin Klapil

2. Kateřina Štýberová

3. Jan Kozůbek

 

V říjnu jsme soutěžili ve hře ,,Lodě“. Účastnilo se jí celkem 29 dětí.

Výsledky:

1. Jan Kozůbek

2. Daniel Bašta

3. Roman Eliáš

 

V listopadu hrajeme ,,Dámu“. Účast na soutěži je celkem 20 dětí.

 

24.11.2019

 

spir