Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

3.5.2021

FOND

FOND1

 

30.4.2021

Přírodověda ve čtvrtém ročníku.

Letos v přírodovědě probíráme společenstva rostlin a živočichů v ČR. Při distanční výuce jsme si povídali o lese a dnes, kdy žáci mohou konečně opět chodit do školy, jsme poznávali paroží a zuby zvířat v našich lesích. Žáci byli šikovní a poznali, z jakého zvířete jednotlivé části pochází. Nejvíce poznal Martin. Je vidět, že naše škola v malebné vesnici Razová je obklopená přírodou a děti k ní mají blízko. Děkujeme Adélce za všechny pomůcky, které nám přinesla ukázat.

Mgr. Jiří Chmelík

 

12.4.2021

Vážení rodiče,
přeposílám stanovisko zaslané KÚ MSK.
Mgr. Jiří Chmelík

K apelu na ředitele škol, aby se neřídili mimořádnými opatřeními MZdr či MŠMT, neboť někteří rodiče jsou názoru, že opatření jsou nezákonná, sdělujeme, že v rámci výkonu veřejné správy jsou ředitelé škol stejně jako zřizovatelé škol povinni dodržovat právní předpisy a normativní právní akty vydané řádným způsobem orgány, které jsou k tomu ze zákona oprávněny. Ve vztahu k mimořádným opatřením tak platí presumpce jejich správnosti, tzn. dokud nejsou stanoveným postupem opraveny nebo zrušeny, jsou postaveny na roveň aktům bezvadným, a mají i původně sledované právní účinky. Institucí, která má působnost na návrh takový akt zrušit, či jej prohlásit za neplatný či nicotný, je soud, nikoli ředitel školy.
Mgr. Miroslav Trykar

právník

odbor školství, mládeže a sportu

 

7.4.2021

MŠMT k testování ve školách:

Testování umožní bezpečné prezenční vzdělávání v našich školách a tolik potřebný kontakt dětí, žáků a studentů s vrstevníky a pedagogy.

Distanční způsob vzdělávání nemůže z dlouhodobého pohledu plně nahradit prezenční výuku ve školách.

 

DŮLEŽITÉ:

Testování ve školách je jen pro bezpříznakové (žáky i pedagogické pracovníky). Pokud se někdo necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, měl by bez váhání zůstat doma, případně se obrátit na svého lékaře.

 

Odkazy MŠMT k testování ve školách:

jak-na-to-ve-skole

pro-rodice

pro-zaky-a-studenty

 

 

 

8.3.2021

15.2.2021

      I  NAŠE  DĚTI  POTŘEBUJÍ  HRANICE

 

21.1.2021

Napadl sníh, zimní radovánky začaly.

Sníh zasypal nejen hory, ale konečně se ho dočkaly i děti z naší školy. Čerstvá sněhová pokrývka přímo vybízela k zimním radovánkám, ať už to byla divoká jízda dolů z kopce na saních, koulovačka nebo stavba sněhuláků či iglú.

Školní družina

 

 

21.1.2021

Vážení rodiče,

školy budou i v příštím týdnu, tj. od 25. ledna, pokračovat ve výuce dle současného režimu, který odpovídá stupni 5 opatření PES. Výpis vysvědčení bude vydáván dne 28.1. od 7:00 do 14:00 (po tel.domluvě možno až do 16hod.) ve vestibulu školy po ohlášení se zvonkem u dveří. Žákům, kteří mají v naší škole sourozence v 1., 2., nebo 3. ročníku bude opis vysvědčení automaticky předán sourozenci.

Od 1.2. do 7.2.2021 jsou pro náš okres vyhlášeny jarní prázdniny, výuka tudíž nebude.

Mgr. Jiří Chmelík

 

19.1.2021

UČÍME SE POZNÁVAT HODINY.

Dnes jsme se všichni zapojili do malého projektového dne s názvem „HODINY“. Snažili jsme se pochopit, k čemu nám hodiny slouží a jak je správně poznat. Nejdříve jsme si vyrobili papírové hodiny, které jsme vystřihli ze čtvrtky a nakreslili na ní obrázky dle své fantazie. K hotovým hodinám jsme přidali velkou a malou ručičku. To byla fajn zábava. Naučili jsme přiřazovat k hodinám také činnosti, které v tu dobu obvykle děláme. Například ranní vstávání, příchod ze školy, večeře, odchod do postele. Ale určování a význam malé a velké ručičky byl problém. Naučit poznávat hodiny není určitě záležitost několika dnů. Musíme tomu dát  čas a  pořádně procvičovat. My to, ale časem zvládneme.

 

16.12.2020

MALÉ DÁRKY PRO RADOST OBČANŮM KOMUNITNÍHO DOMU SENIORŮ V OBCI RAZOVÁ

 

Všichni máme rádi Vánoce, ale v době koronaviru je všechno trošku jinak. Prožíváme neveselé časy. Zvlášť těžké chvíle prožívá naše nejstarší skupina obyvatel.

Děti ze Základní školy v Razové na naše nejstarší občany v obci nezapomněly a připravily pro ně menší vánoční dárečky. Napekly a nazdobily perníčky a vyrobily krásná přáníčka. Tyto malé dárečky předaly do Komunitního domu seniorů v Razové.

Tímto z  celého srdce všem přejeme krásné prožití vánočních svátků, hlavně pevné zdraví.

 

Žáci základní školy