Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

19.12.2021

Ve čtvrtek 16.12. jsme vyrazili s dětmi na vycházku, jejíž cílem bylo poznat život některých domácích zvířátek. Přijali jsme pozvání maminky Adámka Hačundy a navštívili jejich dvůr, kde jsme měli možnost zvířátka pozorovat a také se dozvědět spoustu zajímavostí. Velmi se nám líbily kachničky a pejsek, který nejen hlídá dům, ale plní i roli věrného kamaráda celé rodiny. Cestou nazpět jsme se zastavili u statku rodičů Vojtíška Sedláčka, kde jsme pozorovali kravičky. Děti samy povídaly, co o nich ví, kde se pasou, když je tráva zelená, napodobovali jsme jejich zvuky a pořádně jsme se u toho nasmáli.

Příští den jsme s dětmi vzpomínali, co jsme na vycházce viděli a  vše společně nakreslili. Snad se obrázek bude všem rodičům líbit.

 

8.12.2021

Mikuláš

V pondělí 6. 12. 2021 jsme nedočkavě očekávali “nebeskou” návštěvu Mikuláše. Mikuláš děti pochválil a povzbudil je v jejich dobrém počínání.

Aby měl radost i Mikuláš, děti mu zazpívaly naučené písničky nejen o něm samotném, ale i o čertech. S nadílkou v ruce i úsměvem na rtech se děti s Mikulášem rozloučily a popřály mu šťastnou cestu domů.

 

4.5.2021

Čarodějnický den

V pátek 30.4. se naše školka v Leskovci zahalila do čarodějné magie kouzel a lektvarů.  Naše čarodějky a čarodějové celé dopoledne tančili a skotačili, ale hlavně vytvářeli lektvary, které už jen podle názvu naháněly hrůzu.

Kdo by z Vás chtěl ochutnat třeba Žabí blues, Pavoučí sliz a co teprve Lektvar zapomnění? Ani na ty méně odvážné jsme však nezapomněli a připravili jim Nápoj lásky nebo Elixír mládí.

Celé dopoledne jsme zakončili zkouškou ze zaklínadel a jazykolamů, rozdáním Čarodějnického diplomu a samozřejmě sladkou odměnou .

 

15.2.2021

Pyžamový den

Dne 2.2.2021 proběhl v naší školce ,, PYŽAMOVÝ DEN ,,

Děti už od rána chodily v různých modelech – někdo měl spací overal, jiný tričko a kraťasy a nechyběly ani noční košilky.

Pro děti byly připravené různé soutěže a nechyběla ani pořádná diskotéková párty.  A protože se v pyžamech hlavně lenoší, nezapomněli jsme ani na odpočinek při krásné pohádce ,, O třpytivé hvězdičce,,.

Pyžamový den se dětem velmi líbil a na závěr je čekalo malé sladké překvapení …

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

2.2.2021

Poznávám lidské tělo

Minulý týden jsme se rozhodly dětem naplnit dny novým poznáním o jejich vlastním těle.

Děti se dozvěděly, z čeho se jejich tělo skládá a k čemu slouží jednotlivé vnitřní orgány, bez kterých bychom nemohli fungovat. Různé informace a poznatky jsme hledali nejen v knihách, ale i pomocí PC nebo obrázkových materiálů.

Pomocí natištěného obrázku a kolínek si děti zkusily vytvořit lidský mozek – nejdůležitější orgán v našem těle. Lidskou postavu a její jednotlivé časti jsme obtahovali pomocí pet víček.

S dětmi jsme se také naučili písničku ,, Zdravé tělo“ u které si krásně zacvičíme a zahráli si jejich velmi oblíbenou hru ,, Lepidla,, ve které si procvičíme všechny časti našeho těla.

Dětem se téma velmi líbilo, nové a rozšířené poznání především starší děti přimělo se více o své tělo zajímat a starat.

školka Leskovec nad Moravicí

 

2.2.2021

Huráááá sníh, snížek

V měsíci lednu nám napadlo hooodně sněhu a to znamenalo, že si ho musíme konečně pořádně užít …. a tak nechybělo tradiční stavění sněhuláků, dělání andělíčku, vytváření báboviček teda bábovek a spoustu další legrace.

Při hrách jsme si také vzpomněli na naše kamarády ze školky v Razové, po kterých se nám už moc stýská.

To by bylo fajn dát si spolu ,,pořádnou koulovačku“. Tak snad se spolu brzy uvidíme a všechno si vynahradíme kamarádi.

Tak se mějte všichni moc krásně a my si jdeme užívat té báječné sněhové nadílky.

školka Leskovec nad Moravicí

 

23.12.2020

Vánoční den u nás ve školce

Tak jsou tu zase po roce. Kdo? No přece Vánoce.

Vánoční den u nás proběhl dne 18.12.2020. Děti jsme už při příchodu do třídy přivítaly vánočně nazdobeným stolem, linoucí se vůni cukroví a poslechem koled. V průběhu celého dopoledne jsme si povídali o vánočních tradicích i zvycích, zpívali koledy a moc se těšili na příchod Ježíška.

Ten opravdu dorazil a nechal nám tu nejen jeho stopy, ale i velkou hromadu dárku. Na závěr celého dne jsme všichni poobědvali u slavnostně nazdobeného stolu a popřáli si krásné Vánoce.

 

9.10.2020

Týden plný vitamínů

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině. V průběhu týdne se děti naučily poznávat a pojmenovávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny a získaly také cenné informace o jejich užitku a zpracování.

Naučily se připravovat ovocný salát z hrušek, jablíček, švestek a dalšího ovoce. Učily se zpívat písničku ,,Zdravý zajíček,, a vytvořily si ,,Veselé ovoce a zeleninu,,.

Týden plný ovoce a zeleniny se nám moc líbil a jsme zvědaví, co nového se naučíme v týdnech následujících.

 

23.9.2020

Traktor jako z pohádky

Velice rádi jsme přijali pozvaní od pana Pally, který nám chtěl ukázat, že i ze starých nepěkných věcí se dají vytvořit věci nové a krásné. Děti dostaly příležitost si na traktor vylézt, zatroubit a zablikat světly. Dětem se opravený traktor velmi líbil.

 

23.9.2020

Procházka ke Slezské Hartě

Ve čtvrtek 10.9. jsme se s dětmi vydali na velkou procházku ke Slezské Hartě. Cestou jsme si povídali o tom, jak je důležité chovat se správně k přírodě (vyhazování odpadků, rozkopávání hříbků a mnoho dalšího). Děti měly možnost vyzkoušet si chůzi po nerovnoměrném terénu jako jsou například kameny nebo poorané pole. U vody pozorovaly plující lodě a ryby ve vodě. Dozvěděly se také jak může být voda pro člověka užitečná a zároveň nebezpečná.

A protože máme šikovné děti, které nám dokázaly odpovědět i na záludnější otázky a úkoly, čekala na všechny sladká odměna.