Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

25.9.2019

V úterý 17.9. 2019 probíhala na naší školní zahradě akce s poníky. Za dětmi přijeli hned dva – Terezka a Andy. Děti měly možnost si poníky prohlédnout, pohladit si je a vykartáčovat. Nakonec si děti mohly vyzkoušet jaké to je poníky vodit po zahradě.

Páleníková Šárka

 

25.9.2019

Šnek Olaf

S novým školním rokem jsme si do naší školky pořídili nového kamaráda šneka Olafa.

Olaf má své stále místo, kde si ho děti mohu neustále prohlížet a pozorovat. Díky Olafovi se učíme jak je důležité starat se o živé zvíře, nosíme mu ovoce i zeleninu a na školní zahradě trháme pampelišky a větvičky ze stromů. Děti si Olafa velice oblíbily a čím dál více si uvědomují, že o každého živého tvora se musí pečovat.

Páleníková Šárka

 

17.9.2019

Výlet za vědou a technikou

Dne 6.9. jsme se staršími dětmi obou mateřských škol navštívili Svět techniky v Ostravě. Děti měly možnost si pořádně zaskotačit v dětském světe. Mohly si vyzkoušet jaké je to být stavaři, hudebníky, lékaři, ale také mnohé další profese. V druhé části programu na nás čekaly dílničky. Děti  si vyráběly dřevěná autíčka poháněná pomocí magnetu. Během našeho tvoření v  dílnách nás čekalo velké překvapení.  Na akci pro děti přišel hejtman Moravskoslezského kraje pan Ivo Vondrák, který se zapojil do výroby autíček  a aktivně dětem pomáhal. Před odjezdem domů jsme si ještě stačili prohlédnout historická vozidla, která zde startovala svou TROFEO NIKÉ POUŤ. Dětem se výlet velmi líbil. Domů si přivezly  vlastnoručně vyrobené auto a mnoho příjemných zážitků.

 

                                                                                                                                 Šárka Páleniková

 

12.6.2019

Konečně nastala chvíle, na kterou se děti ze školky z Leskovce těší nejvíce a tou je náš výlet, který se konal 10. 6. Jak už je naší tradicí, výlet se konal společně s rodiči. Letos jsme si vybrali putování za oblíbenými dinosaury do Dinoparku Vyškov. Součástí Dinoparku je také Zoopark,  kde jsme mohli vidět různé druhy zvířat jako klokani, andulky atd. Největší události dne byla pro děti jízda silničním vláčkem DinoExpresem, který nás do Dinoparku převezl. Tolik rozzářených očí na nás svítilo 😊 😊.

Výlet i počasí se nám vydařilo a děti i rodiče si ho užili plnými doušky.

 

6.6.2019

Dne 31.5. jsme s dětmi slavili dětský den. V dopoledních hodinách jsme si s dětmi vytvořili krásné náhrdelníky z kolínek a bonbónů a povídali si o všech dětech z celého světa. Od rána se ale děti nejvíce těšily na odpoledne, kdy nás čekalo to pravé sportovní dovádění s rodiči. Děti soutěžily, tancovaly a užívaly si krásného slunečního dne. Na závěr naší akce nás čekalo hledání pokladu a dětmi oblíbené opékaní špekoňů 😊 😊.  Děti si celé odpoledne pořádně užily!

 

20.5.2019

Ve školním roce máme s dětmi mnoho akcí, na které se velmi těší. Jednou z takových  byl právě karneval, který jsme měli 1. 3. 2019. V tento den se naše školička proměnila v pohádkový svět plný princezen, čertů, zvířátek a dalších zajímavých pohádkových postav. Na děti čekalo dopoledne plné her, skotačení a karnevalového tvoření. A jak to na správných karnevalech bývá i na nás na konci čekala sladká odměna …..

Páleníková Šárka

 

20.5.2019

NETRADIČNÍ KVĚTINÁČKY

,,Komu se nelení, tomu se zelení ‚tímto rčením jsme se řídili při výrobě našeho velikonočního osení. Než jsme však mohli osení zasadit, bylo potřeba vytvořit netradiční  květináčky.

Páleníková Šárka

 

12.12.2018

Jako každý rok i letos jsme se s dětmi  připravovali  na  velké  vánoční  vystoupení, které se konalo 1. 12. 2018 v kulturním domě v Leskovci nad Moravicí. Děti vystupovaly jako vánoční skřítci ve vystoupení „ Vánoční snění „. Vystoupení se skládalo z pásma vánočních básní a písní.

Dětem se vystoupení velice povedlo a byly odměněny nejen velkým potleskem, ale menší sladkou odměnou.

Letos jsme se také společně se ZŠ a MŠ domluvili, že zkusíme udělat první vánoční jarmark, na který budeme vytvářet různé vánoční výrobky, které se budou za symbolickou cenu prodávat. S dětmi v MŠ Leskovci jsme tvořili vánoční stromečky a  svícínky ze skleniček. Do vánočního jarmarku se zapojily i některé maminky a pomohly nám v MŠ vytvořit svíčky z voskového plátu nebo Mikulášky ze šišek a oříšků. O ostatní krásné výrobky nebo dobroty se také postarali naši kamarádi ze školy a školky v Razové a některé maminky.

Všem, kteří se na vánočním jarmarku i vystoupení podíleli, moc děkujeme a přejeme krásné prožití vánočních svátků.

                                                                                                   MŠ Leskovec nad Moravicí

 

10.11.2018

Mateřská škola Leskovec nad Moravicí
Dne 2. 11. 2018 v naší školičce proběhla podzimní dílna, kde si rodiče s dětmi společně vytvořili ježečky z listí..
Po krátké pohádce jsme pomohli ježkovi najít to nejkrásnější jablíčko a společně jsme se vydali na lampiónový průvod.
Na konci cesty bylo pro děti nachystané překvapení a podobě promítání strašidelné pohádky ,,Casper „.
Šárka Páleníková

 

15.10.2018

BESIP

Dne 3.10. se sešly obě třídy v MŠ Leskovec nad Moravicí s policistkami z Dopravní policie Bruntál. Děti se učily dopravní značky, pravidla silničního provozu, jak se ošetřuje zranění a podívaly se zblízka do policejního vozu.
Poděkování patří paní Pallové z Leskovce nad Moravicí za zprostředkování této přínosné akce pro naše děti.

Stanislava Talčíková