Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

20.3.2023

Bláznivý den

Dne 3.3.2023 se v naší leskovecké školce uskutečnil ,,Bláznivý den“. Ihned od rána jsme se začali scházet v bláznivém oblečení. Fantazii jsme meze nekladli, takže se nám stalo, že jsme měli ve třídě o dvě děvčata více, než obvykle. Nutno podotknout, že holčičí oblečky oběma chlapcům velice slušely. Za to jedna paní učitelka se doma zapomněla převléci a dorazila rovnou z postele v županu a natáčkách, druhá paní učitelka si spletla skříň a přijela do školky v outfitu svého muže. Celé dopoledne se neslo v bláznivé náladě plné her a soutěží. Při pobytu venku jsme si navzdory rozmaru počasí dopřáli oběd venku, který jsme zakončili opékáním špekáčků. Dětem se tento den velice líbil a už teď plánujeme další podobné dobrodružství.

 

27.2.2023

 

V minulém týdnu k nám do školky zavítala moc milá návštěva zdravotní sestřička, paní Eliška Sedláčková. Společně s dětmi jsme si povídali o našem zdraví, které je pro nás ze všeho nejdůležitější. Děti si zopakovaly co už víme o lidském těle a dozvěděly se, jak se bránit nemoci nebo předcházet úrazům. Také se naučily, jak si správně umývat ruce, aby se odstranilo co nejvíce škodlivin a bakterií. Na závěr krásného povídání si děti mohly obvázat nebo zalepit nějaké své zranění nebo bolístky. Tímto paní Sedláčkové moc děkujeme za krásně strávené dopoledne.

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

25.2.2023

Výroba krmení pro ptáčky

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali, proč je důležité se postarat o zvířátka, když celou zemi pokryje sníh. Bez nás lidí by totiž spousta zvířátek v zimě zahynula, a jsou tak zcela odkázáni na pomoc od člověka. Děti se také naučily jaké potraviny jsou pro zvířátka vhodné a které by jim naopak mohly uškodit a kam se vlastně taková potrava dává. A protože kolem naši školky pořád poletují nějací ptáčci, rozhodli jsme se jim nějaké to krmení vytvořit.

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

29.1.2023

Konečně nastal den, na který se děti velmi těší. Naše zimní olympiáda. Nejprve jsme si zopakovali, jak taková olympiáda probíhá, co symbolizují olympijské kruhy na vlajce a jaké sporty na olympiádu patří, ale hlavně proběhlo poučení o zásadách hraní fair-play i možnostech diskvalifikace za nevhodné chování vůči ostatním soutěžícím. Po zahajovacím ceremoniálu nás čekaly disciplíny jako je třeba curling, hod na cíl, střelba na branku, prolézání ledovým tunelem a další. Na závěr si děti odnesly nejen sladkou odměnu, ale i radost s krásně prožitého dopoledne.

 

29.1.2023

Ke krásnému zimnímu počasí patří nejen sníh a zima ale také pořádné sněhové bouře. A my se jednu takovou sněhovou bouři vytvořili pomocí skladby od Antonia Vivaldiho – Winter, padáku a malých míčku. Tato netradiční aktivita zaujala děti natolik, že jsme si jí i na druhý den několikrát znovu zopakovali. A jak nám to šlo, to zkuste posoudit sami.

 

 

29.1.2023

Hrátky se sněhem

Huráááá, napadl nám sníh a tak jsme si ho museli pořádně užít, než nám zase roztaje. Stavěli jsme sněhuláky, vytvářeli obrovské sněhové koule a nechyběla ani pořádná koulovačka.

 

 

 

11.11.2022

Halloween s lampionovým průvodem v Leskovci

Dne 3.11.2022 jsme ve spolupráci s obcí Leskovec připravili pro děti lampionový průvod s dílničkami, ve kterých si děti mohly zhotovit výrobky s halloweenskou tématikou – dlabání dýní, tvoření netopýra na noční obloze z papíru a vytvoření vlastní lampičky ubrouskovou technikou. Po dílničkách následoval lampionový průvod po obci, který byl zakončený četbou strašidelného příběhu v KD. Na závěr čekala pro děti odměna v podobě párku v rohlíku s dětským punčem a promítání dětského strašidelného filmu Coco. Velké poděkování patří našim maminkám, které na tuto akci připravily pohoštění a spoustu sladkostí pro děti.

 

6.11.2022

Soutěž v naší školce

Na začátku října byla v naší školce vyhlášena soutěž ,, O nejhezčí podzimní výrobek z přírodnin ,,.

Touto cestou chceme poděkovat našim rodičům za jejich snahu, trpělivost a hlavně fantazii při tvoření s dětmi.

A jaké krásné výrobky nám zdobí šatnu, můžete posoudit sami.

Páleníková Šárka

 

6.11.2022

Halloween ve školce

I když není halloween zrovna typický český svátek, v naší školce se to 26.10.2022 strašidly jen hemžilo. Už od rána bylo pro děti připravené malé pohoštění a hrála strašidelná hudba. Během dne děti tancovaly, hrály hry a nechybělo ani strašidelné čtení. Velké poděkování patří také naším maminkám, které nám nejen nakoupily krásné dekorace ale i napekly sladkosti.

Páleníková Šárka

 

17.10.2022

Pečení štrůdlu ve školce v Leskovci

Celý tento týden jsme si povídali o podzimním ovoci a zelenině. A jelikož k podzimu patří spousta různých pečených dobrot, nelenili jsme a jednu takovou dobrotu v podobě jablečného štrůdlu jsme si upekli. A jak nám to šlo posuďte sami …

 

Do hudebních činností jsme dětem na téma ovoce a zelenina vybraly píseň ,, Měla babka čtyři jablka,,. Když jsme si písničku několikrát zazpívali a děti se u ní začaly vlnit do rytmu, napadlo nás naučit děti mazurku. Bylo pro nás však velkým překvapením, jak se děti rychle mazurku naučily a v nestřežený moment se nám podařilo děti natočit.

Páleníková Šárka