Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

21.1.2020

Zimní olympiáda

První týden v novém roce jsme si s dětmi povídali o sportech a zábavě v zimě. Počasí nám ale bohužel nepřálo, a tak jsme si naši oblíbenou olympiádu udělali aspoň ve školce. I přes nepřízeň počasí jsme si pořádně zasportovali a užili plno legrace.

                                                                                     Zpracovala Šárka Páleníková

 

21.1.2020

Práce s korálky

Při individuálních činnostech s dětmi se zaměřujeme především na rozvoj jemné motoriky. Pomáhá nám k tomu třeba práce s korálky, kdy si děti vyzkoušely vytvořit své jméno.

                                                                                                              Zpracovala Šárka Páleníková

 

19.1.2020

V pátek 17.1.2020 se naše mateřská školka jako mávnutím kouzelného proutku proměnila ve školku plnou pohádkových bytostí. Děti od samého rána přicházely v nejrůznějších maskách. Celé dopoledne jsme tancovali, hráli různé soutěže a hry. Velké poděkování patří mamince Elišce Sedláčkové, která pro děti napekla výborné muffinky.

 

3.12.2019

Tvoření na vánoční jarmark

V předvánočním čase jsme se s dětmi a maminkami paní Huškovou a Melichárkovou pustili do vánočního tvoření. Vytvářeli jsme svíčky z voskových plátu, stromečky zdobené pomocí vloček, čočky a dalších zajímavých surovin. Stromečky jsme nakonec zasadili do různých hrníčků a  květináčků a dozdobili pomocí mechu.

Maminkách moc děkujeme za pomoc a příjemně strávené  dopoledne.

 

8.11.2019

Vycházky na podzim

Poslední teplé podzimní dny jsme s dětmi využívali k delším vycházkám do přírody, kde jsme pozorovali měnící se podzimní přírodu, daňky na polích nebo hejna odlétajících ptáků. Povídali jsme si také o nebezpečí, které nás může v přírodě potkat třeba u vody. Děti měly možnost vyzkoušet si chůzi po nerovnoměrném terénu nebo si pořádně zaskotačit v listí. Na konci vycházek jsme si na poli zahráli oblíbené pohybové hry – Pááni tam je ale prostoru.

 

7.11.2019

Podzimní dílnička a lampionový průvod

Dne 1.11.2019 se v naší školce uskutečnil každoroční lampiónový průvod s podzimní dílnou. Na začátku si děti společně s rodiči vytvořili podzimní svícínky ze skleničky, listí nebo vyražených podzimních obrázku. Po dílničce se dětem za světla svíčky vyprávěla pohádka. Po setmění se uskutečnil tolik očekávaný lampionový průvod, který vedl od naší školky až ke Slezské Hartě, kde nás v hostinci u Kormidla čekalo promítání kouzelné pohádky ,, CoCo “.

 

25.9.2019

V úterý 17.9. 2019 probíhala na naší školní zahradě akce s poníky. Za dětmi přijeli hned dva – Terezka a Andy. Děti měly možnost si poníky prohlédnout, pohladit si je a vykartáčovat. Nakonec si děti mohly vyzkoušet jaké to je poníky vodit po zahradě.

Páleníková Šárka

 

25.9.2019

Šnek Olaf

S novým školním rokem jsme si do naší školky pořídili nového kamaráda šneka Olafa.

Olaf má své stále místo, kde si ho děti mohu neustále prohlížet a pozorovat. Díky Olafovi se učíme jak je důležité starat se o živé zvíře, nosíme mu ovoce i zeleninu a na školní zahradě trháme pampelišky a větvičky ze stromů. Děti si Olafa velice oblíbily a čím dál více si uvědomují, že o každého živého tvora se musí pečovat.

Páleníková Šárka

 

17.9.2019

Výlet za vědou a technikou

Dne 6.9. jsme se staršími dětmi obou mateřských škol navštívili Svět techniky v Ostravě. Děti měly možnost si pořádně zaskotačit v dětském světe. Mohly si vyzkoušet jaké je to být stavaři, hudebníky, lékaři, ale také mnohé další profese. V druhé části programu na nás čekaly dílničky. Děti  si vyráběly dřevěná autíčka poháněná pomocí magnetu. Během našeho tvoření v  dílnách nás čekalo velké překvapení.  Na akci pro děti přišel hejtman Moravskoslezského kraje pan Ivo Vondrák, který se zapojil do výroby autíček  a aktivně dětem pomáhal. Před odjezdem domů jsme si ještě stačili prohlédnout historická vozidla, která zde startovala svou TROFEO NIKÉ POUŤ. Dětem se výlet velmi líbil. Domů si přivezly  vlastnoručně vyrobené auto a mnoho příjemných zážitků.

 

                                                                                                                                 Šárka Páleniková

 

12.6.2019

Konečně nastala chvíle, na kterou se děti ze školky z Leskovce těší nejvíce a tou je náš výlet, který se konal 10. 6. Jak už je naší tradicí, výlet se konal společně s rodiči. Letos jsme si vybrali putování za oblíbenými dinosaury do Dinoparku Vyškov. Součástí Dinoparku je také Zoopark,  kde jsme mohli vidět různé druhy zvířat jako klokani, andulky atd. Největší události dne byla pro děti jízda silničním vláčkem DinoExpresem, který nás do Dinoparku převezl. Tolik rozzářených očí na nás svítilo 😊 😊.

Výlet i počasí se nám vydařilo a děti i rodiče si ho užili plnými doušky.