Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

9.10.2020

Týden plný vitamínů

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ovoci a zelenině. V průběhu týdne se děti naučily poznávat a pojmenovávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny a získaly také cenné informace o jejich užitku a zpracování.

Naučily se připravovat ovocný salát z hrušek, jablíček, švestek a dalšího ovoce. Učily se zpívat písničku ,,Zdravý zajíček,, a vytvořily si ,,Veselé ovoce a zeleninu,,.

Týden plný ovoce a zeleniny se nám moc líbil a jsme zvědaví, co nového se naučíme v týdnech následujících.

 

23.9.2020

Traktor jako z pohádky

Velice rádi jsme přijali pozvaní od pana Pally, který nám chtěl ukázat, že i ze starých nepěkných věcí se dají vytvořit věci nové a krásné. Děti dostaly příležitost si na traktor vylézt, zatroubit a zablikat světly. Dětem se opravený traktor velmi líbil.

 

23.9.2020

Procházka ke Slezské Hartě

Ve čtvrtek 10.9. jsme se s dětmi vydali na velkou procházku ke Slezské Hartě. Cestou jsme si povídali o tom, jak je důležité chovat se správně k přírodě (vyhazování odpadků, rozkopávání hříbků a mnoho dalšího). Děti měly možnost vyzkoušet si chůzi po nerovnoměrném terénu jako jsou například kameny nebo poorané pole. U vody pozorovaly plující lodě a ryby ve vodě. Dozvěděly se také jak může být voda pro člověka užitečná a zároveň nebezpečná.

A protože máme šikovné děti, které nám dokázaly odpovědět i na záludnější otázky a úkoly, čekala na všechny sladká odměna.

 

4.7.2020

Ve školce v Leskovci nad Moravicí proběhlo rozloučení s předškoláky.

 

8.6.2020

Dětský den  1. 6. 2020

Dnešní den byl v naší školce přeci jen trochu odlišný od těch obvyklých. Slavili jsme totiž dětský den. Děti tak čekalo dopoledne plné her, zábavy a překvapení. Za krásného počasí jsme se pak přesunuli na zahradu, kde jsme v hrátkách pokračovali. Na závěr celého dopoledne čekal na děti dáreček v podobě balíčku plného sladkostí.

 

30.3.2020

Dne 3.3. 2020 se opět sešly všechny naše děti v leskovecké třídě na pohádce ZATOULANÉ BOTIČKY. Pohádka se nám všem líbila. Zaujal nás příběh o ševci, králi, čertech i víle Vlněnce. S napětím jsme čekali, jak budou botičky plnit tři úkoly, ale pomáhala jim víla Vlněnka, přesně tak, jak to má v pohádce být.

Už teď se těšíme na další setkání, tentokrát v Razové.

 

10.2.2020

Dovádění ve sněhu

Konečně napadlo zase trošku sněhu a to znamená jediné – hurááá ven a může začít zimní dovádění. Na školkové zahradě tak můžeme stavět sněhuláky, vytvářet andílky ve sněhu nebo pořádat závod v tahání na bobech.

Prostě si tu zimu musíme pořádně užít 😊 😊.

 

10.2.2020

Barvy jsou všude kolem nás a abychom si je pořádně procvičili, vytvořili jsme si týden plný barev. Děti každý den chodily v jiné barvičce a k těmto barvám tvořily obrázky. Pro větší zpestření nás čekalo i pár barevných pokusů a především pořádná zábava.

 

21.1.2020

Zimní olympiáda

První týden v novém roce jsme si s dětmi povídali o sportech a zábavě v zimě. Počasí nám ale bohužel nepřálo, a tak jsme si naši oblíbenou olympiádu udělali aspoň ve školce. I přes nepřízeň počasí jsme si pořádně zasportovali a užili plno legrace.

                                                                                     Zpracovala Šárka Páleníková

 

21.1.2020

Práce s korálky

Při individuálních činnostech s dětmi se zaměřujeme především na rozvoj jemné motoriky. Pomáhá nám k tomu třeba práce s korálky, kdy si děti vyzkoušely vytvořit své jméno.

                                                                                                              Zpracovala Šárka Páleníková