Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina, kreativita"

30.8.2018

Ve škole obklopujeme děti angličtinou, ale pokud chcete dětem pomoci, tak tady je pár typů, jak je obklopit angličtinou i doma.

Knihy

V naší školní knihovně si můžete půjčit knihy v angličtině odstupňované podle obtížnosti, případně si je můžete přečíst i online na Oxford Owl. Po registraci můžete knihy číst i přehrávat. Tento systém nazvaný Reading Tree využívá ve výuce přes 80% britských základních škol a jsme rádi, že ho můžeme nabídnout i našim žákům. Pro zdatnější máme další anglické knihy, jako třeba Harry Potter.

Video

Z Youtube videí doporučujeme Peppa Pig a Ben and Holly’s Little Kingdom. Některá videa jsou reklamní, ale je tam mnoho celých epizod.

Další možností je předplatit si videotéku Netflix, která kromě Peppa Pig a Ben and Holly’s Little Kingdom obsahuje i stovky dalších pořadů jako PJ Masks, The Magic School Bus, Mickey Mouse Clubhouse, Cars, The Secret Life of Pets, Doc McStuffins, Curious George, Finding Nemo, Sofia the First, atd. To vše v angličtině. První měsíc je zdarma.

Pokud máte televizi od O2, UPC, atd., můžete některé programy přepnout do angličtiny. Třeba Nickelodeon a NickJr. vysílají vše v angličtině.

 

Kombinací těchto kanálů by jste měli angličtinu vašich dětí zlepšit significantly 😉