Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

28.2.2020

Karneval

Dne 19.2. 2020 si děti užívaly jednu ze slavností v naší třídě – karneval. Hned ráno jsme vítali princezny, hasiče, nevěstu, pavoučího muže, kuchtíka nebo třeba jednorožce.Až se nám všem z těch pohádkových bytostí točila hlava.

Děti si užily her i  tance. Odpoledne si odnesly domů balónky a malý dárek.

Děkujeme rodičům za to,že se zodpovědně podíleli na přípravě, protože všechny děti mohly být šťastné v kostýmech, které jim doma přichystali.

V komunikačních kruzích jsme si hned na začátku týdne povídali o tom, jaký mají smysl pro náš život slavnosti, dodržování tradic a také společná setkávání. Děti si pak mohly radostnou událost lépe uvědomovat a prožívat.

Všichni se už nyní těšíme se na jarní slavnosti.

 

8.2.2020

Barevný týden

Ve dnech 3 .2.  – 7. 2. jsme si užívali barevného týdne. Každý den jsme si zvolili jednu barvu a následující den jsme s ní pracovali. Hned ráno naše oblečení vynikalo v dané barvě, v šatně nás čekaly hračky, pomůcky nebo pastelky v barvě, kterou jsme si vybrali.

Naučili jsme se novou veselou písničku o barvičkách a líbí se nám tak, že si ji v obměnách pořád zpíváme. Zopakovali jsme si také geometrické tvary, počítali jsme a hráli hry spojené s pohybem a barvami jako je třeba „ Čáp ztratil čepičku“.

Přišli jsme na to, jak by bylo na světě smutno, kdyby nás obklopovala třeba jen jedna barva.Všichni se už těšíme na jaro, na barevné kytky a zelené stromy.

Pro velký zájem dětí si s barvami budeme hrát do konce měsíce února.

 

24.1.2020

Na leden jsme se moc těšili. Nejvíce však na to, že konečně napadne sníh a budeme venku stavět sněhuláky, pořádat závody ve sněhu nebo se koulovat.

Naše přání bylo vyslyšeno a my si užíváme radosti se sněhem. Házíme sněhovými koulemi do dálky i na cíl, často se i koulujeme navzájem. Na hřišti TJ máme v kopci uježděnou skluzavku, kam se rádi vracíme.

Moc si přejeme, aby nám sníh vydržel co nejdéle.

 

16.1.2020

Překvapení u oběda

Dne 15.1. 2020 jsme se vypravili na vycházku do přírody. Všude bylo bílo jako v pohádce. Zima nám lezla pod bundy, do tváří nás štípal mrazík. Povídali jsme si o tom, jaká je příroda mocná čarodějka a pozorovali bílou nádheru kolem sebe. Jaké bylo pro nás překvapení, když nám stále usměvavá paní kuchařka Alena a Lidka vykouzlily na talíři kousek teplého jara v podobě zeleninové kytičky. Hned jsme zapomněli na tu zimu venku a zahřáli se pohledem na naše talířky. Děkujeme paní kuchařky a těšíme se na Vaše další dobré nápady !

 

19.12.2019

Setkání s přírodou jinak

Dne 13.12. 2019 nás navštívila jako každý rok lesní pedagožka z LČR  paní Ing. Mirka Zlámalová. Povídali jsme si o přírodě, o našich zážitcích z vycházek a pobytu v přírodě v různých ročních obdobích.

Na plyšových ptácích, které nám přinesla ukázat, si děti  připomněly nejen jejich názvy, ale i jaké vydávají zvuky. Například sýkorky, stehlíci nebo  kukačky a to zmáčknutím skrytého tlačítka.

Prohlíželi jsme si zajímavé knihy a děti si vyrobily krásná přáníčka pro rodiče k Vánocům.

Děkujeme paní Zlámalové za čas, který si pro nás vyšetřila a těšíme se na další  setkání a poutavé vyprávění o naší přírodě.

 

10.12.2019

Dne 5. 12. 2019 za námi do MŠ přijely děti z leskovecké třídy na naši adventní třídní slavnost. Za námi všemi totiž zavítal Mikuláš.Pochválil nás, popřál hodně zdraví, štěstí, lásku a také pěkné Vánoce. Děti dostaly balíček dobrot a zazpívaly si spolu vánoční písničky.

Slíbili jsme, že budeme do jeho příští návštěvy hodní doma i v MŠ, budeme pomáhat rodičům, bránit malé děti a budeme si všeho vážit.

Velké poděkování patří paní Frnkové za upečení perníčků pro všechny děti.

Mikuláši, děkujeme za návštěvu a už teď se těšíme na příští rok !!!!!

 

14.11.2019

Podzimní zpívání s Verčou

Dne 14.11. 2019  jsme se s dětmi z obou tříd sešly v MŠ Razová. Přijela za námi hudebnice Veronika Vičarová, která pro nás připravila pásmo písní  spojených s pohybem. Námětem byla podzimní příroda, zvířata a počasí.

Děti si nejen zopakovaly co  všechno se o podzimu naučily, ale seznámily se s novými  písničkami a pořádně si protáhly tělíčka.

Verča svým programem  naše děti velmi zaujala. Všichni se budeme těšit na její další nové vystoupení na jaře.

 

7.11.2019

Vodnická pohádka

Dne 5.11. 2019 se sešly děti z obou tříd v  Leskovci nad Moravicí. Přijel za námi již známý herec pan Jiří Hauser, který si pro nás připravil  Vodnickou pohádkou. Nasmáli jsme se příběhu, zacvičili si a popovídali s loutkami.

Budeme se těšit na další pohádku na jaře.

 

7.11.2019

Podzimní slavnosti – Halloween v naší MŠ

Dne 31.10. 2019  v 17.00 se sešly děti z obou tříd v MŠ Razová, aby si pořádně zadováděly ve strašidelných maskách. Nejdříve si poslechly příběh o strašidlu Guba Guba Gumovi. Pak následovaly pracovní dílny, kde si děti vytvořily  podzimní strašidla, dýňové kapsičky na bonbóny, skládaly dýňové puzzle a vytvořily kolektivní obraz strašidel na podlaze.

Pak jsme šli všichni na strašidelnou večeři do školní jídelny. Po dobrém jídle byla hodina her a divokého tance.

Na závěr se některé děti, které nespěchaly domů do postýlek,  připojily se svými rodiči k žákům a učitelům ze ZŠ a šly na lampionový průvod.

Společně si děti z obou tříd užily spoustu legrace a také vznikla nová přátelství . Těšíme se na další podzimní tvoření.

 

27.6.2019

Výlet do ZOO

Dne 22.6. 2019 jsme jeli na výlet do zoologické zahrady v Olomouci. Bylo našim velkým přáním, aby děti mohly jet společně se svými rodiči. Paní učitelky po dohodě s panem ředitelem  vybraly termín v sobotu, aby si  tatínkové a maminky nemuseli brát dovolenou v práci. Máme radost,že se výlet všem dětem líbil.  Celé pondělí si měly o čem povídat.