Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

7.12.2021

Dne 6.12. nás v naší školce navštívila čertovská babička Hudrlína. Mikuláš  přijít nemohl, protože je v karanténě doma.

Hudrlína měla velký problém. Museli jsme jí pomoct splnit tři úkoly, jinak by se nemohla vrátit zpět do pekla.

Tak jsme pomáhali přenášet uhlíky, zazpívali jsme jí  naše naučené písničky o zimě a čertech, zatančili jsme jí podle přání a bylo splněno!!!!!! Čertice Hudrlína byla moc ráda a rozdala dětem sladkou odměnu.

Hudrlíno, moc se na tebe budeme těšit příští rok a věříme, že přijdeš i s Mikulášem.

 

7.12.2021

Dne 10. 11. 2021 jsme se sešli s leskoveckými dětmi v naší mateřské škole. Ráno si všechny spolu hrály a po svačině  vyhlížely návštěvu ze Střediska volného času v Bruntále. Přijela za námi paní Marcela Rozprýmová a ne sama. Přivezla s sebou milého, živého ježka.

Náš projektový den se jmenoval PROČ JEŽEK JABLKA NEŽERE.

Během povídání o životě ježků ve volné přírodě i v zajetí  jsme všichni získali vědomosti o jejich způsobu života, stravování,chování  v zimním i letním období.

Pak jsme dostali mnoho úkolů, které jsme plnili společně, ale také ve skupinkách.

Do třídy nám přišli zazpívat o ježkovi kamarádi ze základní školy, my jsme zase  jinou písničku zazpívali jim.

Pak jsme se přesunuli ke stolečkům a tam jsme plnili úkoly. Stříhali jsme, lepili a vybarvovali obrázky s ježkem.

Na závěr jsme se rozloučili s paní Rozprýmovou i ježkem, uklidili jsme a doprovodili děti z Leskovce nad Moravicí do šatny, protože musely odjet zpátky autobusem do své školky.

 

 

18.10.2021

PEČENÍ JABLEČNÉHO ZÁVINU VE ŠKOLCE

Dne 13.10. 2021 jsme si od rána chystali ingredience ne pečení jablečného závinu. Jablíčka donesla ochotně Vikiho maminka. Děti si samy vyzkoušely jak na těsto pokládat nastrouhaná jablka, cukr a skořici a také si zkusily jak závin „ zabalit“ a potřít vajíčkem. Práce děti moc bavila, měly možnost si odnést záviny do kuchyně za paní kuchařkou, která nám vše upekla v nové troubě. Voňavý závin všem chutnal a těšíme se na další překvapení, která nás čekají do konce podzimu.

 

8.10.2021

Projektové dny v naší MŠ

Dne 1.10. a 5.10. 2021 proběhly v naší mateřské škole projektové dny se zaměřením na enviromentální vzdělávání.

Přijely za námi také děti z Leskovce nad Moravicí, abychom společně zhlédli divadelní představení. Zazpívali jsme si, naučili se jak se chovat v přírodě, jak třídíme odpad, dokonce se děti učily o Africe, životě na poušti a různých zvířatech. Zahrály si na africké bubny a tamburíny.

Obě vystoupení si děti užily a mnohému se naučily.

Vystupující pan Krejčík i pan Hauser připravili vystoupení vhodné a poučné pro všechny. Děti si uvědomily, jak je pro nás příroda důležitá a že ji musíme všichni společně chránit.

 

5.5.2021

INFORMACE MŠMT NALEZNETE ZDE:

5.5.21 Informace pro školy a školská zařízení-1

 

2.5.2021

Milí rodiče,

v příloze zasíláme informace k vyhlášení k zápisu do MŠ.

Informace k zápisu MŠ – vyhlášení

 

25.2.2021

Výroba krmítka pro ptáčky

Každou vycházku, když jdeme do přírody pozoruje zvířata, jejich stopy a také ptáky. Ve třídě si potom povídáme co jsme viděli a v encyklopedii hledáme jak se správně jmenují, jak žijí, čím se živí a kde se v zimě i v létě pohybují.

Smutně jsme se dívali minulý týden, jak strádají v té velké zimě plné sněhu. Vymysleli jsme pro ně krmítka, která jsme vyráběli dopoledne ve školce.

Aby děti měly společný zážitek i s rodinou, dostaly krmítka domů s tím, že nám rodiče pošlou fotografii, kde si děti věší doma nebo v přírodě své výrobky.

Děkujeme rodičům za spolupráci i pěkné fotky. Zároveň se těšíme na další spolupráci.

MŠ Razová

 

19.1.2021

Zimní olympiáda v naší školičce

Dne 14.1. 2021 se rozezněla po svačině v naší třídě krásná česká hymna. Byly slavnostně zahájeny zimní olympijské hry. Nadšení dětí nebralo konce při plnění jednotlivých disciplín. Od začátku ledna jsme si o zimních hrách a sportech povídali, prohlíželi si knihy i časopisy se sportovní tématikou a na olympiádu jsme se dobře připravili.

Největší úspěch měl hokej a biatlon. A ty medaile a diplomy za první místa !!!!!!

Ve sportování ale nekončíme! Venku máme pořádnou nadílku sněhu a musíme této příležitosti využít.

MŠ Razová

 

23.12.2020

Vánoční besídka

Dne 17. 12.  jsme prožívali jednu z předvánočních slavností – vánoční besídku. Nejdříve jsme u svíček zavzpomínali na naše společné setkávání s dětmi z Leskovce nad Moravicí, povídali si o svých domovech a o přípravách na vánoční svátky.

Nezapomněli jsme si připomenout, že máme pomáhat rodičům, myslet na babičky, dědečky, ale také zvířátka ve svém okolí.

Pak jsme si u stromečku zazpívali písničky o zimě, Vánocích a nezapomněli jsme ani na krásné české koledy.

Překvapením pro děti byly i malé dárky, které všem zakoupilo SRPDŠ.

Jen nás mrzí, že nám někteří kamarádi onemocněli. Ale to nevadí, hlavně se nám brzy uzdravte, ať se v lednu všichni v naší školičce sejdeme a věřme, že se uvidíme brzy i s našimi kamarády z leskovecké školičky. Už se nám stýská.

Přejeme Vám všem krásné Vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásku a pohodu v celém příštím roce!

 

10.12.2020

Návštěva Mikuláše a čerta v naší třídě

Dne 4.12. jsme si ráno povídali o svátku Barborky. Utrhli jsme venku větévku třešně a budeme čekat, zda nám na Vánoce vykvete.

Po svačině jsme ale čekali vzácnou návštěvu. Kdo to řinčel řetězem, a proč právě přišel sem – chlupatý, rohatý s kožichem až na paty…., učili jsme se v jedné z písniček. A opravdu. Přišli spolu Mikuláš a čert. Mikuláš pochválil všechny děti, ale v knize hříchů si našel, kdo během roku zlobil ve školce nebo doma. Všichni jsme mu slíbili, že se polepšíme a budeme jen a jen hodní.

Dostali jsme sladkou odměnu, čert a Mikuláš nám zamávali a my jsme jim na oplátku zazpívali.

Těšíme se na příští setkání a snad už i s dětmi z leskovecké třídy.