Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

5.5.2021

INFORMACE MŠMT NALEZNETE ZDE:

5.5.21 Informace pro školy a školská zařízení-1

 

2.5.2021

Milí rodiče,

v příloze zasíláme informace k vyhlášení k zápisu do MŠ.

Informace k zápisu MŠ – vyhlášení

 

25.2.2021

Výroba krmítka pro ptáčky

Každou vycházku, když jdeme do přírody pozoruje zvířata, jejich stopy a také ptáky. Ve třídě si potom povídáme co jsme viděli a v encyklopedii hledáme jak se správně jmenují, jak žijí, čím se živí a kde se v zimě i v létě pohybují.

Smutně jsme se dívali minulý týden, jak strádají v té velké zimě plné sněhu. Vymysleli jsme pro ně krmítka, která jsme vyráběli dopoledne ve školce.

Aby děti měly společný zážitek i s rodinou, dostaly krmítka domů s tím, že nám rodiče pošlou fotografii, kde si děti věší doma nebo v přírodě své výrobky.

Děkujeme rodičům za spolupráci i pěkné fotky. Zároveň se těšíme na další spolupráci.

MŠ Razová

 

19.1.2021

Zimní olympiáda v naší školičce

Dne 14.1. 2021 se rozezněla po svačině v naší třídě krásná česká hymna. Byly slavnostně zahájeny zimní olympijské hry. Nadšení dětí nebralo konce při plnění jednotlivých disciplín. Od začátku ledna jsme si o zimních hrách a sportech povídali, prohlíželi si knihy i časopisy se sportovní tématikou a na olympiádu jsme se dobře připravili.

Největší úspěch měl hokej a biatlon. A ty medaile a diplomy za první místa !!!!!!

Ve sportování ale nekončíme! Venku máme pořádnou nadílku sněhu a musíme této příležitosti využít.

MŠ Razová

 

23.12.2020

Vánoční besídka

Dne 17. 12.  jsme prožívali jednu z předvánočních slavností – vánoční besídku. Nejdříve jsme u svíček zavzpomínali na naše společné setkávání s dětmi z Leskovce nad Moravicí, povídali si o svých domovech a o přípravách na vánoční svátky.

Nezapomněli jsme si připomenout, že máme pomáhat rodičům, myslet na babičky, dědečky, ale také zvířátka ve svém okolí.

Pak jsme si u stromečku zazpívali písničky o zimě, Vánocích a nezapomněli jsme ani na krásné české koledy.

Překvapením pro děti byly i malé dárky, které všem zakoupilo SRPDŠ.

Jen nás mrzí, že nám někteří kamarádi onemocněli. Ale to nevadí, hlavně se nám brzy uzdravte, ať se v lednu všichni v naší školičce sejdeme a věřme, že se uvidíme brzy i s našimi kamarády z leskovecké školičky. Už se nám stýská.

Přejeme Vám všem krásné Vánoce, hodně zdraví, štěstí, lásku a pohodu v celém příštím roce!

 

10.12.2020

Návštěva Mikuláše a čerta v naší třídě

Dne 4.12. jsme si ráno povídali o svátku Barborky. Utrhli jsme venku větévku třešně a budeme čekat, zda nám na Vánoce vykvete.

Po svačině jsme ale čekali vzácnou návštěvu. Kdo to řinčel řetězem, a proč právě přišel sem – chlupatý, rohatý s kožichem až na paty…., učili jsme se v jedné z písniček. A opravdu. Přišli spolu Mikuláš a čert. Mikuláš pochválil všechny děti, ale v knize hříchů si našel, kdo během roku zlobil ve školce nebo doma. Všichni jsme mu slíbili, že se polepšíme a budeme jen a jen hodní.

Dostali jsme sladkou odměnu, čert a Mikuláš nám zamávali a my jsme jim na oplátku zazpívali.

Těšíme se na příští setkání a snad už i s dětmi z leskovecké třídy.

 

29.11.2020

Uspávání medvídků

Dne 26. 11. jsme ukončili v naší třídě „ Podzimní slavnosti“.  Vzpomínali jsme na všechno, co jsme během podzimu dělali, co jsme se naučili a kde všude jsme se byli podívat.

V herně jsme připravili symbolické uspávání medvídků. Přichystali jsme jim zimní bydlení. Z přírodnin, které jsme nasbírali na procházkách jsme vytvořili magický kruh bezpečí kolem pelíšků, aby je nikdo během zimního spánku nerušil.

Nemusíme se ale bát, že se s medvědí rodinkou setkáme až na jaře. Velké překvapení nám v jídelně připravila paní učitelka Mgr.  J.Kosťová, která celý prostor vymalovala medvídky na cestách. To  nám to  bude chutnat teď v zimě, na jaře, v létě i na podzim!

 

 

 

 

22.11.2020

Podzimní slavnosti v naší třídě

Celé podzimní období jsme všichni pozorovali změny v přírodě, učili se o zvířatech žijících ve volné přírodě a povídali si příběhy ze života naší medvědí rodinky.

Ve výtvarné dílně jsme tvořili z přírodnin, které jsme nasbírali na procházkách.

Letos se nemůžeme stýkat jak bychom si přáli a proto jsme požádali rodiče, aby vytvořili s dětmi doma také něco pěkného z přírodního materiálu. Vyhlásili jsme soutěž, kterou jsme nazvali „ PODZIMÁČEK“.

Všichni rodiče si zaslouží spolu s dětmi velkou pochvalu za výtvory, které nám do školičky donesli. Vítězové byli pochopitelně úplně všichni a děti při vyhlášení dostali sladkou odměnu.

Krásné práce nám ještě dlouho budou dělat radost v naší dětské šatně.

 

3.11.2020

V říjnu jsme pro naše děti připravili v rámci PODZIMNÍCH SLAVNOSTÍ pracovně výtvarnou dílnu. S omezenými možnostmi, ale o to radostněji jsme hledali možnosti, jak si podzimní dny v mateřské škole zpříjemnit. Mrzí nás, že jsme nemohli uskutečnit společné tvoření s dětmi leskovecké školičky, ale věříme, že se brzy spolu zase uvidíme a něco příjemného pro všechny děti připravíme.

 

16.6.2020

Loučení s předškoláky

 

Dne 11. 6. 2020 jsme si dětmi „připravili“ pro předškolačky Alenku a Emičku překvapení. Nejdříve nám musely ukázat, jestli opravdu do školy  od 1. září mohou jít. Zazpívaly nám oblíbené písničky, na pracovních listech ukázaly, že  se umí orientovat v prostoru i čase a na závěr bez chyby zvládly poskládat z písmen podle vzoru slovíčka.

Celá třída, sice v malém počtu, ale o to upřímněji, jim popřála, aby se jim ve škole líbilo, měly samé  jedničky a do školy se každý den těšily. Vzpomněli jsme si také na Lukáše, který do školky momentálně nechodí, ale do naší školy nastoupí 1. září.

Děti dostaly od pana starosty pěkná trička a dárečky, od našeho pana ředitele krásnou knihu.

Přejeme ještě jednou našim předškolákům hodně zdraví a pohody v základní škole.