Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

22.11.2020

Podzimní slavnosti v naší třídě

Celé podzimní období jsme všichni pozorovali změny v přírodě, učili se o zvířatech žijících ve volné přírodě a povídali si příběhy ze života naší medvědí rodinky.

Ve výtvarné dílně jsme tvořili z přírodnin, které jsme nasbírali na procházkách.

Letos se nemůžeme stýkat jak bychom si přáli a proto jsme požádali rodiče, aby vytvořili s dětmi doma také něco pěkného z přírodního materiálu. Vyhlásili jsme soutěž, kterou jsme nazvali „ PODZIMÁČEK“.

Všichni rodiče si zaslouží spolu s dětmi velkou pochvalu za výtvory, které nám do školičky donesli. Vítězové byli pochopitelně úplně všichni a děti při vyhlášení dostali sladkou odměnu.

Krásné práce nám ještě dlouho budou dělat radost v naší dětské šatně.

 

3.11.2020

V říjnu jsme pro naše děti připravili v rámci PODZIMNÍCH SLAVNOSTÍ pracovně výtvarnou dílnu. S omezenými možnostmi, ale o to radostněji jsme hledali možnosti, jak si podzimní dny v mateřské škole zpříjemnit. Mrzí nás, že jsme nemohli uskutečnit společné tvoření s dětmi leskovecké školičky, ale věříme, že se brzy spolu zase uvidíme a něco příjemného pro všechny děti připravíme.

 

16.6.2020

Loučení s předškoláky

 

Dne 11. 6. 2020 jsme si dětmi „připravili“ pro předškolačky Alenku a Emičku překvapení. Nejdříve nám musely ukázat, jestli opravdu do školy  od 1. září mohou jít. Zazpívaly nám oblíbené písničky, na pracovních listech ukázaly, že  se umí orientovat v prostoru i čase a na závěr bez chyby zvládly poskládat z písmen podle vzoru slovíčka.

Celá třída, sice v malém počtu, ale o to upřímněji, jim popřála, aby se jim ve škole líbilo, měly samé  jedničky a do školy se každý den těšily. Vzpomněli jsme si také na Lukáše, který do školky momentálně nechodí, ale do naší školy nastoupí 1. září.

Děti dostaly od pana starosty pěkná trička a dárečky, od našeho pana ředitele krásnou knihu.

Přejeme ještě jednou našim předškolákům hodně zdraví a pohody v základní škole.

 

 

3.6.2020

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

Dne 1.6. 2020 slavily děti v našich školkách Mezinárodní den dětí. Bylo nás sice málo, ale na dobré náladě to dětem neubralo. Od rána jsme všichni tančili a zpívali ve třídě, zahráli jsme si s balónky různé hry a děti si pochutnávaly na sladkém občerstvení. Po svačině jsme ve hrách pokračovali venku na školní zahradě.

Děkujeme paní Scherzerové z  místního obchodu za donutky pro děti k jejich svátku, bylo to milé překvapení,  moc jim chutnaly.

 

1.4.2020

Prázdninový provoz v MŠ Razová

Oznamujeme zákonným zástupcům dětí, že v době hlavních prázdnin bude provoz v Mateřské škole Razová pro obě třídy následující :

MŠ Razová     – 1. 7. 2020 – 3. 7. 2020

MŠ Leskovec nad Moravicí – 7. 7. 2020 – 10. 7. 2020

 

Žádáme rodiče, aby své požadavky o umístění svých dětí ( v obou třídách) sdělili učitelkám do 20. 6. 2020 .

 

Děkujeme.

 

30.3.2020

V obou našich třídách ve školkách mají děti velký zájem o přírodu, zvířata a vše, co se děje kolem nás. Od jara do zimy pozorujeme změny na loukách, polích i v lese.

Pokud nejsme venku v přírodě a to především v zimním období, máme mnoho možností pracovat v centru „ Malý přírodovědec“. Tam máme knihy, časopisy, semínka rostlin i květin, kameny, dřívka a vše, co nám příroda nabízí. Ale hlavně to, co jsme si sami nasbírali během pobytů venku. Při společných setkáváních obou tříd si navzájem vyměňujeme své zkušenosti a zážitky. Děti z Razové  vždy obdivují šneka Olafa v Leskovci, děti z Leskovce zaujalo například nalezené vosí hnízdo  nebo názorná vývojová stádia mravence, motýla, žáby či slunéčka sedmitečného. Těší nás, že v oblasti enviromentálního vzdělávání máme mnoho možností si venku i ve třídách téměř vše vyzkoušet a také vše bezprostředně poznávat díky podmínkám, které v obou obcích máme.

 

28.2.2020

Karneval

Dne 19.2. 2020 si děti užívaly jednu ze slavností v naší třídě – karneval. Hned ráno jsme vítali princezny, hasiče, nevěstu, pavoučího muže, kuchtíka nebo třeba jednorožce.Až se nám všem z těch pohádkových bytostí točila hlava.

Děti si užily her i  tance. Odpoledne si odnesly domů balónky a malý dárek.

Děkujeme rodičům za to,že se zodpovědně podíleli na přípravě, protože všechny děti mohly být šťastné v kostýmech, které jim doma přichystali.

V komunikačních kruzích jsme si hned na začátku týdne povídali o tom, jaký mají smysl pro náš život slavnosti, dodržování tradic a také společná setkávání. Děti si pak mohly radostnou událost lépe uvědomovat a prožívat.

Všichni se už nyní těšíme se na jarní slavnosti.

 

8.2.2020

Barevný týden

Ve dnech 3 .2.  – 7. 2. jsme si užívali barevného týdne. Každý den jsme si zvolili jednu barvu a následující den jsme s ní pracovali. Hned ráno naše oblečení vynikalo v dané barvě, v šatně nás čekaly hračky, pomůcky nebo pastelky v barvě, kterou jsme si vybrali.

Naučili jsme se novou veselou písničku o barvičkách a líbí se nám tak, že si ji v obměnách pořád zpíváme. Zopakovali jsme si také geometrické tvary, počítali jsme a hráli hry spojené s pohybem a barvami jako je třeba „ Čáp ztratil čepičku“.

Přišli jsme na to, jak by bylo na světě smutno, kdyby nás obklopovala třeba jen jedna barva.Všichni se už těšíme na jaro, na barevné kytky a zelené stromy.

Pro velký zájem dětí si s barvami budeme hrát do konce měsíce února.

 

24.1.2020

Na leden jsme se moc těšili. Nejvíce však na to, že konečně napadne sníh a budeme venku stavět sněhuláky, pořádat závody ve sněhu nebo se koulovat.

Naše přání bylo vyslyšeno a my si užíváme radosti se sněhem. Házíme sněhovými koulemi do dálky i na cíl, často se i koulujeme navzájem. Na hřišti TJ máme v kopci uježděnou skluzavku, kam se rádi vracíme.

Moc si přejeme, aby nám sníh vydržel co nejdéle.

 

16.1.2020

Překvapení u oběda

Dne 15.1. 2020 jsme se vypravili na vycházku do přírody. Všude bylo bílo jako v pohádce. Zima nám lezla pod bundy, do tváří nás štípal mrazík. Povídali jsme si o tom, jaká je příroda mocná čarodějka a pozorovali bílou nádheru kolem sebe. Jaké bylo pro nás překvapení, když nám stále usměvavá paní kuchařka Alena a Lidka vykouzlily na talíři kousek teplého jara v podobě zeleninové kytičky. Hned jsme zapomněli na tu zimu venku a zahřáli se pohledem na naše talířky. Děkujeme paní kuchařky a těšíme se na Vaše další dobré nápady !