Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

24.1.2020

Na leden jsme se moc těšili. Nejvíce však na to, že konečně napadne sníh a budeme venku stavět sněhuláky, pořádat závody ve sněhu nebo se koulovat.

Naše přání bylo vyslyšeno a my si užíváme radosti se sněhem. Házíme sněhovými koulemi do dálky i na cíl, často se i koulujeme navzájem. Na hřišti TJ máme v kopci uježděnou skluzavku, kam se rádi vracíme.

Moc si přejeme, aby nám sníh vydržel co nejdéle.

 

16.1.2020

Překvapení u oběda

Dne 15.1. 2020 jsme se vypravili na vycházku do přírody. Všude bylo bílo jako v pohádce. Zima nám lezla pod bundy, do tváří nás štípal mrazík. Povídali jsme si o tom, jaká je příroda mocná čarodějka a pozorovali bílou nádheru kolem sebe. Jaké bylo pro nás překvapení, když nám stále usměvavá paní kuchařka Alena a Lidka vykouzlily na talíři kousek teplého jara v podobě zeleninové kytičky. Hned jsme zapomněli na tu zimu venku a zahřáli se pohledem na naše talířky. Děkujeme paní kuchařky a těšíme se na Vaše další dobré nápady !

 

19.12.2019

Setkání s přírodou jinak

Dne 13.12. 2019 nás navštívila jako každý rok lesní pedagožka z LČR  paní Ing. Mirka Zlámalová. Povídali jsme si o přírodě, o našich zážitcích z vycházek a pobytu v přírodě v různých ročních obdobích.

Na plyšových ptácích, které nám přinesla ukázat, si děti  připomněly nejen jejich názvy, ale i jaké vydávají zvuky. Například sýkorky, stehlíci nebo  kukačky a to zmáčknutím skrytého tlačítka.

Prohlíželi jsme si zajímavé knihy a děti si vyrobily krásná přáníčka pro rodiče k Vánocům.

Děkujeme paní Zlámalové za čas, který si pro nás vyšetřila a těšíme se na další  setkání a poutavé vyprávění o naší přírodě.

 

10.12.2019

Dne 5. 12. 2019 za námi do MŠ přijely děti z leskovecké třídy na naši adventní třídní slavnost. Za námi všemi totiž zavítal Mikuláš.Pochválil nás, popřál hodně zdraví, štěstí, lásku a také pěkné Vánoce. Děti dostaly balíček dobrot a zazpívaly si spolu vánoční písničky.

Slíbili jsme, že budeme do jeho příští návštěvy hodní doma i v MŠ, budeme pomáhat rodičům, bránit malé děti a budeme si všeho vážit.

Velké poděkování patří paní Frnkové za upečení perníčků pro všechny děti.

Mikuláši, děkujeme za návštěvu a už teď se těšíme na příští rok !!!!!

 

14.11.2019

Podzimní zpívání s Verčou

Dne 14.11. 2019  jsme se s dětmi z obou tříd sešly v MŠ Razová. Přijela za námi hudebnice Veronika Vičarová, která pro nás připravila pásmo písní  spojených s pohybem. Námětem byla podzimní příroda, zvířata a počasí.

Děti si nejen zopakovaly co  všechno se o podzimu naučily, ale seznámily se s novými  písničkami a pořádně si protáhly tělíčka.

Verča svým programem  naše děti velmi zaujala. Všichni se budeme těšit na její další nové vystoupení na jaře.

 

7.11.2019

Vodnická pohádka

Dne 5.11. 2019 se sešly děti z obou tříd v  Leskovci nad Moravicí. Přijel za námi již známý herec pan Jiří Hauser, který si pro nás připravil  Vodnickou pohádkou. Nasmáli jsme se příběhu, zacvičili si a popovídali s loutkami.

Budeme se těšit na další pohádku na jaře.

 

7.11.2019

Podzimní slavnosti – Halloween v naší MŠ

Dne 31.10. 2019  v 17.00 se sešly děti z obou tříd v MŠ Razová, aby si pořádně zadováděly ve strašidelných maskách. Nejdříve si poslechly příběh o strašidlu Guba Guba Gumovi. Pak následovaly pracovní dílny, kde si děti vytvořily  podzimní strašidla, dýňové kapsičky na bonbóny, skládaly dýňové puzzle a vytvořily kolektivní obraz strašidel na podlaze.

Pak jsme šli všichni na strašidelnou večeři do školní jídelny. Po dobrém jídle byla hodina her a divokého tance.

Na závěr se některé děti, které nespěchaly domů do postýlek,  připojily se svými rodiči k žákům a učitelům ze ZŠ a šly na lampionový průvod.

Společně si děti z obou tříd užily spoustu legrace a také vznikla nová přátelství . Těšíme se na další podzimní tvoření.

 

27.6.2019

Výlet do ZOO

Dne 22.6. 2019 jsme jeli na výlet do zoologické zahrady v Olomouci. Bylo našim velkým přáním, aby děti mohly jet společně se svými rodiči. Paní učitelky po dohodě s panem ředitelem  vybraly termín v sobotu, aby si  tatínkové a maminky nemuseli brát dovolenou v práci. Máme radost,že se výlet všem dětem líbil.  Celé pondělí si měly o čem povídat.

 

26.6.2019

V pátek 21. 6. 2019 jsme jeli ranním autobusem za našimi kamarády do MŠ Leskovec nad Moravicí. Chvíli jsme si společně hráli, tvořili a povídali.

V 9.00 hodin jsme se přesunuli na školní zahradu, kde nás čekala paní Pallová, která pozvala  paní policistku z PČR v Bruntále. Obdivovali jsme její slušivou uniformu a pozorně jsme naslouchali jejímu povídání o práci policistů ve všech oborech.

Velmi nás zaujalo, jak policisté například stírají otisky zlodějů, jaké mají speciální oblečení, nářadí a náčiní, které jsme mohli nejen vidět, ale také si osahat. Policisté musí  umět poskytnout v případě potřeby  také první pomoc.

Zopakovali jsme si telefonní čísla policie, hasičů i záchranné služby. Děti  si připomněly, jak se mají chovat na silnici, jak jezdit na kole nebo v autě.

Nakonec jsme si všichni zasoutěžili a děti dostaly odměny.

 

9.6.2019

Den plný her a zábavy ve školce v Razové

Červnové téma v našem třídním vzdělávacím programu se jmenuje „JE NÁM KRÁSNĚ NA SVĚTĚ“. Minulý pátek jsme slavili Mezinárodní den dětí převlečení za indiány a dnes jsme si užili spoustu legrace při soutěžích a tanci. Už se těšíme na další překvapení, která nás čekají v tomto měsíci!