Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina, kreativita"

18.6.2018

Byli jsme na Slovensku

Malebné slovenské městečko Trstená se rozkládá na březích řeky Oravice, poblíž známé Oravské přehrady, kousek od hranic s Polskem.  A právě sem zavítala v pátek 8.6. v rámci evropských projektů početná delegace obce Razová, včetně některých učitelů a žáků naší školy. V rámci programu městských oslav jsme zhlédli nejrůznější kulturní vystoupení, prohlédli si město, vyzkoušeli svoji dovednost i odvahu v rámci netradičních sportů, a také prožili adrenalinové ukázky virtuální reality se speciálními 3D brýlemi. Nechyběl ani výtečný oběd a večeře v hotelu Roháč. Přestože cesta tam a zpět trvala dohromady skoro devět hodin, nikdo tohoto krásného výletu nelitoval. Celkový zážitek a radost ještě znásobilo úspěšné dramaticko-pěvecké vystoupení našich žáků pod vedením paní učitelky Kosťové. Rozzářené tváře a potlesk místních diváků byly pro nás zdrojem oprávněné hrdosti na naši školu a obec Razovou.