Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

15.9.2023

Dopravní výchova v naší škole

V krásném slunečném dopoledni v úterý 12. září byla hostem naší školy referentka dopravních přestupků Městského úřadu Bruntál, paní Bc. Jana Pallová Zborovská.

V prostorách multifunkčního hřiště seznámila děti s pravidly bezpečnosti silničního provozu, zejména při jízdě na kole. Žáci se dozvěděli, co je povinná výbava jízdního kola, jak důležité jsou reflexní prvky a jak má být správně nasazena cyklistická přilba.

Zatímco čtvrťáci a páťáci zdolávali nástrahy dopravního testu, jejich mladší spolužáci dostávali otázky a následné poučení na základě názorných obrázků.

Poté přišla na řadu samotná jízda zručnosti. Kdo neměl vlastní kolo, mohl si zapůjčit některé z těch, které paní referentka přivezla. Chlapci a děvčata absolvovali slalom mezi kužely a většina z nich si vyzkoušela i jízdu se speciálními brýlemi, které imitují stav po požití návykových látek.

V soutěži v jízdě na koloběžce pozadu byli nejúspěšnějšími závodníky Míša, Ondra a Svjatoslav.

Na kole štěstí si pak děti losovaly různé dopravní otázky nebo speciální úkoly související s dopravní tématikou.

V další části výukového bloku se dozvěděly, jak přivolat záchranku, případně policii nebo hasiče, a jaké důležité informace při tomto volání sdělit. Pomocí scénky si vyzkoušely takový telefonický rozhovor i v praxi.

Žáci a žákyně obdrželi množství cen a dárečků a učitelé navíc i užitečné výukové materiály k dopravní výchově.

Za příjemně strávené dopoledne, kdy se děti stejně tak bavily jakož i učily, moc děkujeme Městskému úřadu Bruntál a zvláště paní Bc. Pallové Zborovské, která svým milým a zároveň profesionálním přístupem zaujala všechny zúčastněné.