Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

31.10.2019

Halloweenské řádění 2019

Po prázdninách, byť i jen několikadenních, se obvykle dětem do školy moc nechce. Letos tomu však u žáků naší školy bylo poněkud jinak. Na podzimní prázdniny totiž navazovala dvoudenní akce nazvaná Halloweenské řádění.

Ve čtvrtek 31. 10. dopoledne se chlapci a děvčata rozdělili do dvou skupin, z nichž jedna se věnovala dlabání strašidelných dýní a druhá tematické výzdobě tříd a školy. Na nezbedné žáky však čekal také děsivý pravopisný diktát.

Po obědě se všichni odebrali domů, aby si trochu odpočinuli a převlékli se do halloweenských kostýmů.  V pět hodin odpoledne se škola začala plnit malými čarodějnicemi, upíry, kostlivci a dalšími příšerami. Učitelé nezůstali pozadu za svými svěřenci, a tak se dá říci, že z nich šel možná ještě větší strach než obvykle.

Na programu byly speciální výtvarné dílny, ve kterých pod šikovnými dětskými prsty vznikali roztomile odpudiví pavoučci, magické náramky a další ozdobné výrobky.

Poté následoval lampionový průvod, při kterém jsme se prošli částí vesnice a nezapomněli navštívit také hřbitov. Zde jsme si zdůraznili, že v těchto dnech si především připomínáme památku našich drahých, kteří již nejsou mezi námi.

Po návratu z procházky nás ve školní jídelně čekala večeře. Je třeba říci, že paní kuchařky se opravdu činily a pokrmy i nápoje byly nejen chutné, ale také stylové. Zde by se jistě cítila jako doma i filmová Addamsova rodina.

Večeří však program rozhodně nekončil. Pro žáky byla připravena stezka odvahy přímo v budově školy. Ve skupinkách procházeli jednotlivými patry a hledali červenou svíčkou označená stanoviště. Zde pro ně měla učitelská strašidla připraveny nejrůznější úkoly. Nešlo o výsledky ani pořadí. Vítězi byli všichni, kdo překonali svůj strach.

Pro ty nejstatečnější bylo určeno čtení děsivých historek u baterky a svíčky ve ztemnělé chodbě školy. Ne každý však má tak pevné nervy, a proto souběžně probíhal i alternativní program v podobě sledování filmu či pohádky.

U filmu také mnohé děti usínaly, v teple a bezpečí svého spacáku. Strávit noc ve své třídě je jistě nezapomenutelným zážitkem pro každého.

Ráno, po nezbytné hygieně a výtečné snídani, probíhalo zábavné vyučování. Na pěti stanovištích plnili žáci úkoly z běžných vyučovacích předmětů, které však byly podány v halloweenském stylu.

Samozřejmě jsme se nemohli vyhnout ani závěrečnému úklidu a dohledávání různě pohozených či pozapomenutých věcí. Finále Halloweenského řádění však patřilo rozdávání odměn v podobě sladkostí a také speciálního časopisu s halloweenskými omalovánkami a kvízy vydaného u této příležitosti paní učitelkou Rotterovou. Ta měla ostatně svěřenu řídící roli při přípravě a organizaci celé akce. Zhostila se jí výtečně a patří jí za to velký dík. Poděkování si však zaslouží celý tým organizátorů  a pracovníků a také všechny děti, jejichž úsměv a spokojenost jsou pro nás tou největší odměnou.

 

ČTVRTEK  31. 10. 2109

První fotografie jsou tady a je to tady pořádně hustýýýýý.

 

PÁTEK  1. 11. 2019

Další den a další fotky.