Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

31.5.2019

Školní výlet

K závěru školního roku, který se pomalu blíží, patří neodmyslitelně také školní výlet. Ten se letos uskutečnil v pátek 31. 5. a zúčastnilo se ho dvacet pět žáků se svými učiteli. Cílová místa výletu byla letos dvě.

Nejprve vedla naše cesta do hornického muzea Landek na okraji Ostravy. Zde si žáci prohlédli prostory dolu, prolezli maketou záchranářské šachty, seznámili se s technikou těžby uhlí a s nepředstavitelně těžkou prací horníků a důlních záchranářů. Zájemci měli také možnost svézt se malým hornickým vláčkem.

Po svačině a nakoupení suvenýrů jsme pokračovali v cestě na další zajímavé místo – do vojenského historického muzea v Darkovičkách, které je umístěno v areálu jednoho ze zdejších bunkrů. Vojenské opevnění zde bylo budováno v roce 1938 jako obrana před hrozícím nebezpečím napadení ze strany tehdejšího nacistického Německa. Naši výletníci se poučili o událostech této pohnuté historie a prohlédli si celý bunkr – jeho vybavení i zbraně. Ve venkovním areálu jsme pak nemohli promeškat příležitost vyfotit se u opravdového tanku.

Výlet se vydařil, včetně počasí, a přinesl jeho účastníkům zábavu i poučení v jednom.