Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

7.5.2019

U NÁS NA VESNICI

Pokud žijete na vesnici, máte k některým činnostem blíže než lidé z města. Není pro vás problém obout se do gumáků, podojit krávu či sklidit a uskladnit brambory.

A právě tyto a další dovednosti museli prokázat reprezentanti naší školy na Netradiční olympiádě školních družin, kterou uspořádala Základní škola Brantice dne 6. 5. 2019 a jejíž téma neslo výše uvedený název. Jde samozřejmě o mírnou nadsázku, protože soutěžní disciplíny byly těmito činnostmi pouze inspirovány. To jim však neubírá nic na jejich zajímavosti a hodnotě příspěvku k rozvoji praktických schopností.

Soutěž, které se zúčastnilo celkem deset škol z Krnovska a Bruntálska, se odehrávala v brantickém kulturním domě a přilehlém parčíku. Pětičlenné týmy se mezi sebou utkaly v dojení „mléka“ z gumové rukavice, záchraně zvířátek za pomoci potápěčských brýlí, řezání pilkou, zatloukání hřebíků, přenášení vody, hodu vejcem „do hnízda“, hodu vejcem a jeho chytání na co nejdelší vzdálenost, převozu brambor (medicinbalů) v dětských kolečkách, hodu gumákem, běhu v gumácích velikosti XXXL a skládání obrázků na čas.

Slavnostní ráz celé akce byl podtržen zahajovacím nástupem všech družstev a předvedením svých vlajek a bojových pokřiků, projevem ředitele pořádající školy pana Mgr. Adama Šimůnka a starosty obce pana Vladimíra Dofka. V rámci kulturní části předvedli své taneční vystoupení žáci brantické školy a na závěr zarecitovali své vtipné básně žáci z Krnova. V celém průběhu olympiády využívaly děti možnost bohatého občerstvení.

Razovští olympionici Elvíra, Jindra, Martin, Roman a Sebík sice v závěru nestanuli na „bedně“, ale celkovým čtvrtým místem (o které se dělili s několika dalšími družstvy) rozhodně ostudu neudělali. Na své úsilí a snahu vzorně reprezentovat naši školu mohou být oprávněně hrdí, stejně tak, jako jsme na ně hrdí i my, učitelé.

Domů si odváželi nejenom spoustu zážitků, ale také pamětní trika, diplomy a mnoho dalších drobných odměn a sladkostí. Mnohem důležitější je však to, že navázali nová přátelství s dětmi z jiných obcí a ověřili si, že naše razovská škola se může směle měřit se všemi ostatními.