Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

17.4.2019

Den Země v bruntálském parku 

Pod názvem Probouzení městského parku byla i v letošním roce uspořádána akce k připomenutí a oslavám Dne Země. Pořadatelé, jimiž bylo Středisko volného času Bruntál ve spolupráci s Lesy ČR a městem Bruntál, zvolili jako termín středu 17. 4. a pozvali školy z Bruntálu i okolí.

Spolu s dětmi z MŠ v Leskovci se těchto oslav také letos zúčastnili žáci naší školy v doprovodu svých učitelů. Připraveno pro ně bylo množství her, soutěží, poznávacích aktivit a dalších činností. Největší pozornost přitahovala projížďka na koních a ukázka dravců, jimž vévodil statný orel a také inteligentní krkavec. Tomu se přítomní malí i velcí diváci obdivovali zvláště proto, že se naučil napodobovat štěkot jezevčíka i houkání sovy! Zaujala nás však i jiná stanoviště –  lanová dráha, hod na cíl, poznávání živočichů, rukodělná výroba a mnohá další.

Chlapci a děvčata tak s nadšením využili možnosti pobytu na čerstvém vzduchu, trochu sportování a pohybu a v neposlední řadě i šanci vidět a dozvědět se mnoho nového a zajímavého.