Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

10.3.2019

Razovští žáci ve Světě techniky

Za netradičním vyučováním si vyjeli žáci naší školy se svými pedagogy v úterý 26. 2. 2019. Cílem cesty byl Svět techniky v ostravské oblasti Dolní Vítkovice. Zatímco mladší žáci z 1. a 2. ročníku měli jako téma dopravu, ti starší se věnovali biologii člověka, konkrétně stavbě lidského těla.

V Malém Světě techniky U 6 připravili pracovníci tohoto vzdělávacího a výstavního centra prezentaci o historii a současnosti dopravy. Prvňáčci spolu s druháky si zde mohli i zahrát a zasoutěžit. V následující části programu pak navštívili expozici reálných dopravních prostředků včetně lokomotivy zvané „Žabotlam“, hasičského vozu, různých osobních automobilů a také motocyklů. Na trenažéru si vyzkoušeli řízení auta v praxi a měli i možnost usednout do kabiny historického vozidla bojovníků s požáry. Všechny obzvláště zaujala prohlídka vnitřních prostor modelu ponorky Nautilus, známé z románů Julese Verna.

Třeťáci, čtvrťáci a páťáci si mezitím v prostorách Velkého Světa techniky zdokonalovali a prokazovali své znalosti o lidském těle. Bylo vidět, že v hodinách přírodovědy dávali bedlivý pozor, neboť sestavení lidské kostry z jednotlivých kostí bylo pro ně hračkou. Zdárně však prošli i vědomostním kvízem a soutěží na tabletech. V závěrečné části jsme pak všichni společně v 3D kině zhlédli zajímavý přírodopisný film o podmořském světě, kde jsme se například dozvěděli, že k oblíbeným laskominám vyder patří mořští ježci.

Výlet za poznáním se nám moc líbil a budeme se těšit na další podobné akce.