Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

3.2.2019

Razovští žáci na Dni vědy

Zajímavé  prezentace  chemických  a  fyzikálních  pokusů  připravili pro naše žáky na středeční dopoledne 30. ledna učitelé a studenti Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál.

V jejich rámci jsme nadšeně obdivovali barevné plameny, rakety létající po třídě, čínskou chodící hračku připomínající živého tvora, zhlédli jsme Krakonošovu zahrádku, kde místo vzácných rostlin vyrůstají neméně pozoruhodné krystaly, bouřící „sopku“ a dokonce i „peklo“ ve zkumavce. Dozvěděli jsme se a na vlastní oči poznali, jak se vyrábí vodík či kyslík, že plyny se chovají podobně jako kapaliny a také třeba to, že hořící hořčík nelze hasit vodou.

V přestávce  tohoto  zajímavého  programu  měly  děti  možnost  poznat  zvířecí  obyvatele  gymnaziálních  akvárií a terárií a některé z nich využily i možnost pohladit si živou užovku.

Za tyto úžasné zážitky, které mohou chlapce a děvčata inspirovat k jejich budoucímu studiu a zájmu o vědu, chceme  upřímně   poděkovat  řediteli  gymnázia panu  Mgr. Melicharovi,  paním  profesorkám   Mgr. Lázničkové  a Mgr. Maradové a jejich studentům.

Učitelé a žáci ZŠ a MŠ Razová

Akce byla pořádána ve spolupráci s MAS Hrubý Jeseník a financováno z MAP II. (reg. číslo projektu : CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008619).

Výstřižek MAS