Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

29.1.2023

Ke krásnému zimnímu počasí patří nejen sníh a zima ale také pořádné sněhové bouře. A my se jednu takovou sněhovou bouři vytvořili pomocí skladby od Antonia Vivaldiho – Winter, padáku a malých míčku. Tato netradiční aktivita zaujala děti natolik, že jsme si jí i na druhý den několikrát znovu zopakovali. A jak nám to šlo, to zkuste posoudit sami.

 

 

29.1.2023

Hrátky se sněhem

Huráááá, napadl nám sníh a tak jsme si ho museli pořádně užít, než nám zase roztaje. Stavěli jsme sněhuláky, vytvářeli obrovské sněhové koule a nechyběla ani pořádná koulovačka.

 

 

 

11.11.2022

Halloween s lampionovým průvodem v Leskovci

Dne 3.11.2022 jsme ve spolupráci s obcí Leskovec připravili pro děti lampionový průvod s dílničkami, ve kterých si děti mohly zhotovit výrobky s halloweenskou tématikou – dlabání dýní, tvoření netopýra na noční obloze z papíru a vytvoření vlastní lampičky ubrouskovou technikou. Po dílničkách následoval lampionový průvod po obci, který byl zakončený četbou strašidelného příběhu v KD. Na závěr čekala pro děti odměna v podobě párku v rohlíku s dětským punčem a promítání dětského strašidelného filmu Coco. Velké poděkování patří našim maminkám, které na tuto akci připravily pohoštění a spoustu sladkostí pro děti.

 

6.11.2022

Soutěž v naší školce

Na začátku října byla v naší školce vyhlášena soutěž ,, O nejhezčí podzimní výrobek z přírodnin ,,.

Touto cestou chceme poděkovat našim rodičům za jejich snahu, trpělivost a hlavně fantazii při tvoření s dětmi.

A jaké krásné výrobky nám zdobí šatnu, můžete posoudit sami.

Páleníková Šárka

 

6.11.2022

Halloween ve školce

I když není halloween zrovna typický český svátek, v naší školce se to 26.10.2022 strašidly jen hemžilo. Už od rána bylo pro děti připravené malé pohoštění a hrála strašidelná hudba. Během dne děti tancovaly, hrály hry a nechybělo ani strašidelné čtení. Velké poděkování patří také naším maminkám, které nám nejen nakoupily krásné dekorace ale i napekly sladkosti.

Páleníková Šárka

 

17.10.2022

Pečení štrůdlu ve školce v Leskovci

Celý tento týden jsme si povídali o podzimním ovoci a zelenině. A jelikož k podzimu patří spousta různých pečených dobrot, nelenili jsme a jednu takovou dobrotu v podobě jablečného štrůdlu jsme si upekli. A jak nám to šlo posuďte sami …

 

Do hudebních činností jsme dětem na téma ovoce a zelenina vybraly píseň ,, Měla babka čtyři jablka,,. Když jsme si písničku několikrát zazpívali a děti se u ní začaly vlnit do rytmu, napadlo nás naučit děti mazurku. Bylo pro nás však velkým překvapením, jak se děti rychle mazurku naučily a v nestřežený moment se nám podařilo děti natočit.

Páleníková Šárka

 

6.6.2022

Dětský den ve školce v Leskovci

Dětský, sportovní den si děti užily na zahradě školky. Na dětí čekalo několik disciplín – chůze v gumácích, skákání v pytli, šroubování šroubků, hod míčem na cíl, přeskakování a podlézání překážek, jízda na tříkolce. Nechyběl také oblíbený souboj v přetahování lanem mezi děvčaty a chlapci. Po úspěšném splnění všech disciplín, děti hrály jejich oblíbené hry. Po příchodu do školky na děti čekala velká odměna v podobě balíčků a medailí. Touto cestou moc děkujeme za dárky a dobroty od rodiny Pallových, Škvarkových a obchodu Večerka u Pavly.

Dětský den se nám vydařil a děti už se těší na další zážitky, které je ve školce čekají.

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

28.2.2022

Celý tento týden se nesl v duchu karnevalu. S dětmi jsme si povídali o jeho tradicích a zvycích, přečetli pohádku  ,,Masopust,, a naučili se zpívat písničku ,,Karneval,,. Nechyběla ani výroba krásných klaunů a škrabošek, které zdobily naši šatnu. Ke karnevalu také patří pořádné hodování a tak jsme si připravili těsto a paní kuchařka nám usmažila masopustní koblížky.

Ve čtvrtek vypukla pořádná zábava a do školky přicházely princezny, vojáci, ninjové, upíří a další zajímavé masky. Na děti čekalo spoustu soutěží a her a pořádná diskotéka.

Dětem se celý týden velmi líbil a už se těší na nové zážitky, které jim připravíme …

 

17.2.2022

Návštěva na farmě

S velkou radostí jsme přijali pozvání od pana Michala Sedláčka na jeho farmu. Děti si mohly prohlédnou a pohladit narozená telátka a jejich maminky. Dozvěděly se spoustu užitečných informací o kravách a jejich životě, ale také o jejich užitku. Na závěr mohly děti kravičky nakrmit suchým chlebem a rohlíky. Moc, moc děkujeme za pozvání a těšíme se na další nabídnutou návštěvu u oveček a jejich jehňátek.

 

30.1.2022

Olympiáda v Mateřské škole v Leskovci

Konečně nám napadl sníh a tak mohla proběhnout naše každoroční zimní olympiáda, na kterou jsme se pečlivě připravovali. Nejprve jsme si povídali o olympijských kruzích a barvách, které mají a také o olympijském ohni. Nechybělo ani vyjmenování sportovních disciplín a zhotovení olympijských kruhů a ohně, které děti pečlivě vybarvovaly.
Po slavnostním zahajovacím ceremoniálu, kterou ukončila naše státní hymna a zaznělo bojovné 3x zdar, jsme se mohli pustit do soutěžení.
Po ukončení naší olympiády, jak se patří proběhlo slavnostní předávání medaili a nechyběla ani sladká odměna za vytrvalost a snahu zúčastnit se. Děti si den velmi užily a už se těší na nové zážitky.