Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

6.6.2022

Dětský den ve školce v Leskovci

Dětský, sportovní den si děti užily na zahradě školky. Na dětí čekalo několik disciplín – chůze v gumácích, skákání v pytli, šroubování šroubků, hod míčem na cíl, přeskakování a podlézání překážek, jízda na tříkolce. Nechyběl také oblíbený souboj v přetahování lanem mezi děvčaty a chlapci. Po úspěšném splnění všech disciplín, děti hrály jejich oblíbené hry. Po příchodu do školky na děti čekala velká odměna v podobě balíčků a medailí. Touto cestou moc děkujeme za dárky a dobroty od rodiny Pallových, Škvarkových a obchodu Večerka u Pavly.

Dětský den se nám vydařil a děti už se těší na další zážitky, které je ve školce čekají.

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

28.2.2022

Celý tento týden se nesl v duchu karnevalu. S dětmi jsme si povídali o jeho tradicích a zvycích, přečetli pohádku  ,,Masopust,, a naučili se zpívat písničku ,,Karneval,,. Nechyběla ani výroba krásných klaunů a škrabošek, které zdobily naši šatnu. Ke karnevalu také patří pořádné hodování a tak jsme si připravili těsto a paní kuchařka nám usmažila masopustní koblížky.

Ve čtvrtek vypukla pořádná zábava a do školky přicházely princezny, vojáci, ninjové, upíří a další zajímavé masky. Na děti čekalo spoustu soutěží a her a pořádná diskotéka.

Dětem se celý týden velmi líbil a už se těší na nové zážitky, které jim připravíme …

 

17.2.2022

Návštěva na farmě

S velkou radostí jsme přijali pozvání od pana Michala Sedláčka na jeho farmu. Děti si mohly prohlédnou a pohladit narozená telátka a jejich maminky. Dozvěděly se spoustu užitečných informací o kravách a jejich životě, ale také o jejich užitku. Na závěr mohly děti kravičky nakrmit suchým chlebem a rohlíky. Moc, moc děkujeme za pozvání a těšíme se na další nabídnutou návštěvu u oveček a jejich jehňátek.

 

30.1.2022

Olympiáda v Mateřské škole v Leskovci

Konečně nám napadl sníh a tak mohla proběhnout naše každoroční zimní olympiáda, na kterou jsme se pečlivě připravovali. Nejprve jsme si povídali o olympijských kruzích a barvách, které mají a také o olympijském ohni. Nechybělo ani vyjmenování sportovních disciplín a zhotovení olympijských kruhů a ohně, které děti pečlivě vybarvovaly.
Po slavnostním zahajovacím ceremoniálu, kterou ukončila naše státní hymna a zaznělo bojovné 3x zdar, jsme se mohli pustit do soutěžení.
Po ukončení naší olympiády, jak se patří proběhlo slavnostní předávání medaili a nechyběla ani sladká odměna za vytrvalost a snahu zúčastnit se. Děti si den velmi užily a už se těší na nové zážitky.

 

19.12.2021

Ve čtvrtek 16.12. jsme vyrazili s dětmi na vycházku, jejíž cílem bylo poznat život některých domácích zvířátek. Přijali jsme pozvání maminky Adámka Hačundy a navštívili jejich dvůr, kde jsme měli možnost zvířátka pozorovat a také se dozvědět spoustu zajímavostí. Velmi se nám líbily kachničky a pejsek, který nejen hlídá dům, ale plní i roli věrného kamaráda celé rodiny. Cestou nazpět jsme se zastavili u statku rodičů Vojtíška Sedláčka, kde jsme pozorovali kravičky. Děti samy povídaly, co o nich ví, kde se pasou, když je tráva zelená, napodobovali jsme jejich zvuky a pořádně jsme se u toho nasmáli.

Příští den jsme s dětmi vzpomínali, co jsme na vycházce viděli a  vše společně nakreslili. Snad se obrázek bude všem rodičům líbit.

 

8.12.2021

Mikuláš

V pondělí 6. 12. 2021 jsme nedočkavě očekávali “nebeskou” návštěvu Mikuláše. Mikuláš děti pochválil a povzbudil je v jejich dobrém počínání.

Aby měl radost i Mikuláš, děti mu zazpívaly naučené písničky nejen o něm samotném, ale i o čertech. S nadílkou v ruce i úsměvem na rtech se děti s Mikulášem rozloučily a popřály mu šťastnou cestu domů.

 

4.5.2021

Čarodějnický den

V pátek 30.4. se naše školka v Leskovci zahalila do čarodějné magie kouzel a lektvarů.  Naše čarodějky a čarodějové celé dopoledne tančili a skotačili, ale hlavně vytvářeli lektvary, které už jen podle názvu naháněly hrůzu.

Kdo by z Vás chtěl ochutnat třeba Žabí blues, Pavoučí sliz a co teprve Lektvar zapomnění? Ani na ty méně odvážné jsme však nezapomněli a připravili jim Nápoj lásky nebo Elixír mládí.

Celé dopoledne jsme zakončili zkouškou ze zaklínadel a jazykolamů, rozdáním Čarodějnického diplomu a samozřejmě sladkou odměnou .

 

15.2.2021

Pyžamový den

Dne 2.2.2021 proběhl v naší školce ,, PYŽAMOVÝ DEN ,,

Děti už od rána chodily v různých modelech – někdo měl spací overal, jiný tričko a kraťasy a nechyběly ani noční košilky.

Pro děti byly připravené různé soutěže a nechyběla ani pořádná diskotéková párty.  A protože se v pyžamech hlavně lenoší, nezapomněli jsme ani na odpočinek při krásné pohádce ,, O třpytivé hvězdičce,,.

Pyžamový den se dětem velmi líbil a na závěr je čekalo malé sladké překvapení …

MŠ Leskovec nad Moravicí

 

2.2.2021

Poznávám lidské tělo

Minulý týden jsme se rozhodly dětem naplnit dny novým poznáním o jejich vlastním těle.

Děti se dozvěděly, z čeho se jejich tělo skládá a k čemu slouží jednotlivé vnitřní orgány, bez kterých bychom nemohli fungovat. Různé informace a poznatky jsme hledali nejen v knihách, ale i pomocí PC nebo obrázkových materiálů.

Pomocí natištěného obrázku a kolínek si děti zkusily vytvořit lidský mozek – nejdůležitější orgán v našem těle. Lidskou postavu a její jednotlivé časti jsme obtahovali pomocí pet víček.

S dětmi jsme se také naučili písničku ,, Zdravé tělo“ u které si krásně zacvičíme a zahráli si jejich velmi oblíbenou hru ,, Lepidla,, ve které si procvičíme všechny časti našeho těla.

Dětem se téma velmi líbilo, nové a rozšířené poznání především starší děti přimělo se více o své tělo zajímat a starat.

školka Leskovec nad Moravicí

 

2.2.2021

Huráááá sníh, snížek

V měsíci lednu nám napadlo hooodně sněhu a to znamenalo, že si ho musíme konečně pořádně užít …. a tak nechybělo tradiční stavění sněhuláků, dělání andělíčku, vytváření báboviček teda bábovek a spoustu další legrace.

Při hrách jsme si také vzpomněli na naše kamarády ze školky v Razové, po kterých se nám už moc stýská.

To by bylo fajn dát si spolu ,,pořádnou koulovačku“. Tak snad se spolu brzy uvidíme a všechno si vynahradíme kamarádi.

Tak se mějte všichni moc krásně a my si jdeme užívat té báječné sněhové nadílky.

školka Leskovec nad Moravicí