Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

30.1.2023

Razovský karneval

V pátek 27. ledna 2023 se v Kulturním domě Razová uskutečnil tradiční školní maškarní ples, který pořádalo Sdružení rodičů a přátel dětí školy za finanční podpory obce Razová a MAS Hrubý Jeseník.

K účastníkům karnevalu promluvil v úvodu pan starosta Ivan Fehérvári a ředitel školy Mgr. Jiří Chmelík, který přečetl jména sponzorů a poděkoval všem, kteří se podíleli na uskutečnění této akce ať už svou prací či věnováním cen do tomboly.

O vynikající zábavu dětí i dospělých se po celou dobu staralo duo Klauni na volné noze, kteří byli našimi hosty už vloni a ani letos nezklamali. K dobré náladě přispěly také dobroty z bufetu a bohatá tombola, ve které se tentokrát sešlo rekordních 300 cen.

Skutečně radostný pohled se naskýtal na tu spoustu šťastných a veselých dětí, od těch nejmenších až po ty starší. Maškarní ples byl také příležitostí setkat se s bývalými žáky naší školy a popovídat si o tom, jak se jim daří.

Masky a kostýmy byly vskutku famózní a nápadité. Pohádkové postavy, zvířátka, superhrdinové, piráti, víly, strašidla, ale i vojáci, hasiči, policisté a další se společně družně bavili ve víru her, tance a nejrůznějších soutěží na tanečním parketě i na pódiu.

Náš školní maškarní ples se vskutku vydařil a velký dík patří všem, kteří na tom mají svůj podíl.

 

23.1.2023

SÁŇKOVÁNÍ S DRUŽINOU

Když napadne sníh, využíváme sněhových podmínek a  vyrážíme na náš kopec. Tento kopec  se nachází za naší školou. Sníh byl sice tvrdý, ale nám to vůbec nevadí. Trať byla dobře uježděná, sníh se nelepil. Z kopce jsme uháněli jako draci a pořádali závody. Mráz nás štípal do tváří, ale  všichni byli spokojeni. Nakonec jsme postavili sněhuláka. Těšíme se na další řádění.

 

13.1.2023

ples 1ples2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.12.2022

Poslední vyučovací den kalendářního roku 2022 jsme si užili ve svých třídách povídáním o vánočních tradicích, promítáním pohádek a ochutnáváním cukroví.

Zazpívali jsme si koledy a popřáli krásné vánoční svátky a hodně dárků pod stromečkem.

 

21.12.2022

VYSTOUPENÍ V KOSTELE V RAZOVÉ

V sobotní podvečer jsme se sešli v kostele v Razové, abychom si společně zazpívali vánoční písničky. Děti se na vystoupení moc těšily, ale zároveň měly velkou trému vystupovat před tak velikým publikem.

Vystoupení si nenechali ujít jak místní, tak  i „přespolní“ obyvatelé a přišli v hojném počtu. Pan starosta se ujal přivítání a poté následovala pěvecká vystoupení dětí razovské školy a profesionálního souboru.

Za svůj výkon byly děti odměněny sladkou pochoutkou.

Děkujeme za pozvání a odměny obci Razová a budeme se těšit na další společné akce.

 

 

 

19.12.2022

Návštěva planetária

Adventní čas si zpestřili návštěvou ostravského planetária děti a žáci MŠ i ZŠ se svými učiteli v pondělí 19. prosince.

Akce se uskutečnila díky projektu Šablony III Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Během dopoledního programu nás místní pan astronom seznámil s mapou hvězdné oblohy a nejdůležitějšími souhvězdími. Dozvěděli jsme se zajímavosti o Marsu, Jupiteru a Saturnu a zhlédli animovaný film, který nás zábavnou formou poučil o střídání ročních období.

Projekci promítanou na kupoli přednáškového sálu jsme si vychutnali v pololeže na pohodlných posuvných sedačkách a na závěr došlo i na zodpovězení dotazů zvídavých dětí.

Po prohlídce modelu marsovského vozítka a nákupu nezbytných suvenýrů a občerstvení následovala cesta zpět na oběd v naší škole.

Exkurze se nám moc líbila a těšíme se na další podobnou netradiční výuku.

 

11.12.2022

NÁVŠTĚVA KOMUNITNÍHO BYDLENÍ

Máme tu opět Vánoce, nejkrásnější den v roce. Všichni se moc těšíme, co nám Ježíšek nadělí. Víme, že dárečky potěší, ale zdraví, štěstí a láska je nejvzácnější dar.

Velmi si vážíme nejstarší skupiny obyvatel, pro které jsme opět ve ŠD připravili menší, vánoční dárečky a společně jim zazpívali a zahráli na flétnu vánoční písně. Tentokrát se k nám přidaly i děti z MŠ z Razové. Podpořit nás přišel i pan starosta. Jako pochvalu od seniorů dostaly děti sladkou odměnu.

Všem přejeme, krásné prožití vánočních svátků ve zdraví a klidu.

 

8.12.2022

Mikulášský den ve škole

Na první den po víkendu se většina žáčků, ale přiznejme, že i některých dospělých, obvykle moc netěší.

Zcela jinak tomu bylo v pondělí 5.12. v naší škole. Čekalo nás totiž Mikulášské dopoledne.

Běžnou výuku podle pravidelného rozvrhu nahradily činnosti a aktivity spojené se svátkem sv. Mikuláše. Žáci se věnovali vyplňování zajímavých pracovních listů, psaní dopisů Ježíškovi a nejrůznějším výtvarným činnostem. Ve svých třídách také sledovali poutavý, trochu smutný a trochu veselý film, ve kterém nakonec dobro zvítězilo nad zlem.

Zlatým hřebem celého příjemně stráveného dopoledne však byla návštěva samotného svatého Mikuláše, který dorazil v tradičním andělsko – čertovském doprovodu. Do pekla čert nakonec nikoho nevzal a Mikuláš obdaroval všechny děti – ty hodné, i ty, které slíbily, že se polepší. Sladkosti byly zakoupeny z fondu SRPDŠ a další balíčky poslala také obec Razová.

Děti i učitelé si tento den bohatě užili a děkují všem, kdo se na jeho přípravě a realizaci podíleli.

 

25.11.2022

Adventní spirála a vánoční jarmark

Ve čtvrtek 24.11., pár dní před první adventní nedělí, proběhla v tělocvičně školy tradiční obnovená akce s názvem Adventní spirála.

Po úvodních projevech pana ředitele a pana starosty předvedli své úžasné vystoupení žáci naší školy, kteří nám pod vedením paní učitelek zazpívali a také zahráli na flétny.

Následovalo krátké povídání p. učitele Mašlíka o Vánocích a vánočních přáních a pak již děti postupovaly cestičkou ve spirále vytvořené ze smrkových větví, kde zažehly světýlko a vzaly si malou odměnu v podobě jablíčka.

Jako občerstvení byl připraven skvělý punč pro dospělé, neméně skvělý nealko punč pro děti a výborný štrúdl, po kterém se jen zaprášilo. Návštěvníci si mohli také zakoupit nádherné vánoční výrobky dětí a paní učitelek ze základní školy i obou našich pracovišť mateřské školy. Výtěžek z prodeje výrobků a občerstvení je příjmem SRPDŠ, které jej použije ve prospěch našich žáků při dalších akcích plánovaných v tomto školním roce.

Adventní spirála spojená s vánočním jarmarkem se vydařila a radost nám dělá také hojná účast dětí, rodičů, prarodičů, sourozenců i bývalých žáků školy.

Všem moc děkujeme.

FOTOGRAFICKÉ MINUTKY

 

11.11.2022

Spirála pozvánka