Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

14.3.2022

Náš třídní karneval

Dne 1. 3. 2022 jsme měli všichni od samého rána moc dobrou a slavnostní náladu. Přišli jsme do školky v maskách, které nám přichystaly naše maminky doma.

Ve třídě se sešli Supermani, princezna Sofie, pirátka, tygřík a jiné pohádkové bytosti. Kromě krásné výzdoby, kterou nám připravila paní učitelka už o víkendu,  jsme si všichni užili her, soutěží a tance. Nechybělo ani dobré občerstvení, které k našim třídním slavnostem vždy patří.

 

11.2.2022

My si ve školce rádi hrajeme, zpíváme, tančíme a také děláme hlouposti, které nám všem dělají obrovskou radost.

Ve dnech 1.2 – 4. 2. nám paní učitelka připravila opravdové překvapení!

Denně jsme se oblékali do jiných barevných odstínů, měli jsme dny plné hádanek, říkanek, příběhů, písniček, ale také jsme podle barev cvičili.

S barvami jsme také plnili různé úkoly. Nebyly vždy jednoduché, ale my jsme je společnými silami zvládli. Jsme přece jedna pořádná parta!!!

Těšíme se, že si s barvičkami budeme dál hrát, protože nás to moc bavilo a paní učitelka určitě zase něco perfektního vymyslí.

 

 

28.1.2022

Slavnosti v naší třídě

Každý rok pořádáme v naší školce podzimní, zimní a jarní slavnosti. Připomínáme si, co všechno můžeme v jednotlivých ročních obdobích dělat, pozorovat venku v přírodě, nebo jak se staráme o volně žijící zvířata. K těmto sezónním slavnostem ale také patří významné dny našich dětí. Jsou to svátky a narozeniny. Snažíme se oslavencům připravit překvapení a udělat jim výjimečný den, na který budou rády vzpomínat. Všechny děti se také při těchto příležitostech učí jak si pěkně přát, vyrábět dárky a vnímat slavnostní dny nás všech.

Děti oslavy milují. Je krásné se dívat na jejich upřímné a zářící oči.

 

7.12.2021

Dne 6.12. nás v naší školce navštívila čertovská babička Hudrlína. Mikuláš  přijít nemohl, protože je v karanténě doma.

Hudrlína měla velký problém. Museli jsme jí pomoct splnit tři úkoly, jinak by se nemohla vrátit zpět do pekla.

Tak jsme pomáhali přenášet uhlíky, zazpívali jsme jí  naše naučené písničky o zimě a čertech, zatančili jsme jí podle přání a bylo splněno!!!!!! Čertice Hudrlína byla moc ráda a rozdala dětem sladkou odměnu.

Hudrlíno, moc se na tebe budeme těšit příští rok a věříme, že přijdeš i s Mikulášem.

 

7.12.2021

Dne 10. 11. 2021 jsme se sešli s leskoveckými dětmi v naší mateřské škole. Ráno si všechny spolu hrály a po svačině  vyhlížely návštěvu ze Střediska volného času v Bruntále. Přijela za námi paní Marcela Rozprýmová a ne sama. Přivezla s sebou milého, živého ježka.

Náš projektový den se jmenoval PROČ JEŽEK JABLKA NEŽERE.

Během povídání o životě ježků ve volné přírodě i v zajetí  jsme všichni získali vědomosti o jejich způsobu života, stravování,chování  v zimním i letním období.

Pak jsme dostali mnoho úkolů, které jsme plnili společně, ale také ve skupinkách.

Do třídy nám přišli zazpívat o ježkovi kamarádi ze základní školy, my jsme zase  jinou písničku zazpívali jim.

Pak jsme se přesunuli ke stolečkům a tam jsme plnili úkoly. Stříhali jsme, lepili a vybarvovali obrázky s ježkem.

Na závěr jsme se rozloučili s paní Rozprýmovou i ježkem, uklidili jsme a doprovodili děti z Leskovce nad Moravicí do šatny, protože musely odjet zpátky autobusem do své školky.

 

 

18.10.2021

PEČENÍ JABLEČNÉHO ZÁVINU VE ŠKOLCE

Dne 13.10. 2021 jsme si od rána chystali ingredience ne pečení jablečného závinu. Jablíčka donesla ochotně Vikiho maminka. Děti si samy vyzkoušely jak na těsto pokládat nastrouhaná jablka, cukr a skořici a také si zkusily jak závin „ zabalit“ a potřít vajíčkem. Práce děti moc bavila, měly možnost si odnést záviny do kuchyně za paní kuchařkou, která nám vše upekla v nové troubě. Voňavý závin všem chutnal a těšíme se na další překvapení, která nás čekají do konce podzimu.

 

8.10.2021

Projektové dny v naší MŠ

Dne 1.10. a 5.10. 2021 proběhly v naší mateřské škole projektové dny se zaměřením na enviromentální vzdělávání.

Přijely za námi také děti z Leskovce nad Moravicí, abychom společně zhlédli divadelní představení. Zazpívali jsme si, naučili se jak se chovat v přírodě, jak třídíme odpad, dokonce se děti učily o Africe, životě na poušti a různých zvířatech. Zahrály si na africké bubny a tamburíny.

Obě vystoupení si děti užily a mnohému se naučily.

Vystupující pan Krejčík i pan Hauser připravili vystoupení vhodné a poučné pro všechny. Děti si uvědomily, jak je pro nás příroda důležitá a že ji musíme všichni společně chránit.

 

5.5.2021

INFORMACE MŠMT NALEZNETE ZDE:

5.5.21 Informace pro školy a školská zařízení-1

 

2.5.2021

Milí rodiče,

v příloze zasíláme informace k vyhlášení k zápisu do MŠ.

Informace k zápisu MŠ – vyhlášení

 

25.2.2021

Výroba krmítka pro ptáčky

Každou vycházku, když jdeme do přírody pozoruje zvířata, jejich stopy a také ptáky. Ve třídě si potom povídáme co jsme viděli a v encyklopedii hledáme jak se správně jmenují, jak žijí, čím se živí a kde se v zimě i v létě pohybují.

Smutně jsme se dívali minulý týden, jak strádají v té velké zimě plné sněhu. Vymysleli jsme pro ně krmítka, která jsme vyráběli dopoledne ve školce.

Aby děti měly společný zážitek i s rodinou, dostaly krmítka domů s tím, že nám rodiče pošlou fotografii, kde si děti věší doma nebo v přírodě své výrobky.

Děkujeme rodičům za spolupráci i pěkné fotky. Zároveň se těšíme na další spolupráci.

MŠ Razová