Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

14.3.2018

 

Výstřižek 1

Výstřižek 3

 

5.3.2018

 Razovští olympionici  

    Čeští reprezentanti na zimních olympijských hrách v Jižní Koreji nedávno prokázali, že i poměrně malá středoevropská země může dosáhnout velkých úspěchů a vítězství. Celý sportovní svět se sklání zejména před výkony Ester Ledecké, která jako první žena v historii OH dokázala zvítězit ve dvou odlišných disciplínách – lyžování a snowboardu.

   Inspirováni těmito událostmi se žáci naší školy zúčastnili Netradičních olympijských her školních družin, které proběhly pod speciálním názvem Proletíme světadíly, dne 21. 2. 2018 na 2. Základní škole v Krnově. Ale  na rozdíl od slečny Ledecké, s veškerou úctou k ní – tito malí sportovci museli zvládnout celkem osm disciplín. A aby se ta čísla nepletla, bylo to v konkurenci dalších osmi škol – například z Krnova, Brantic, Zátoru a Úvalna.

Soutěž byla ze strany  organizátorů  velmi  povedená, a proto jim patří naše velké uznání a poděkování.

   Razovští olympionici soutěžili ve střelbě z luku, zdolávání opičí dráhy na žebřinách, přenášení písku, stavění pyramidy, skákání v pytli, skoku vzad, přebírání luštěnin, skládání matrjošky, foukaném závodu formulí a ve skládání puzzlí. A i když při vyhlašování celkových výsledků nakonec „na bedně“ nestáli, svou školu reprezentovali vzorně a do zápolení dali veškerou svoji snahu a úsilí. Zaslouženě tak získali spoustu odměn a také pamětní listy.

A kteří že olympionici to vlastně byli?

Eliška Tomanová, Karel Skácel, Štěpán Molnár, Sebastian Kožušník a Eliška Černohorská.

Zapamatujte si ta jména – třeba o nich ještě uslyšíme.