Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.12.2017

Tento měsíc jsme jich zažili mnoho. Tady je malá ochutnávka některých z nich.

VÁNOČNÍ SPIRÁLA V TĚLOCVIČNĚ NAŠÍ ŠKOLY

VYSTOUPENÍ „STVOŘENÍ SVĚTA“  A VÁNOČNÍ DÍLNY V LESKOVCI NAD MORAVICÍ

MIKULÁŠ A ČERT VE ŠKOLICÍM STŘEDISKU CENTRUM SLEZSKÁ HARTA

PŘEDNÁŠKY „POSELSTVÍ KŘESŤANSKÝCH VÁNOC“ VE ŠKOLE I ŠKOLCE

VYSTOUPENÍ „STVOŘENÍ SVĚTA“ PRO RODIČE V ZŠ RAZOVÁ

NÁVŠTĚVA BETLÉMU A ZÁMKU V BRUNTÁLE

PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ VE TŘÍDÁCH

VÁNOČNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ

 

 

10.12.2017

 Mikuláš

 Jednou za rok přijde pán v dlouhém červeném plášti, s bílými vousy a vlasy a vysokou čepicí na hlavě. Mnohdy bývá doprovázen hrůzostrašným chlupatcem s rohy a někdy také krásným andělem. V ruce třímá zlatou či stříbrnou berlu a hlubokým hlasem se ptá: „Tak co, byli jste hodní?“

Na letošního Mikuláše jsme byli ve středu 7.12. pozváni do rekreačního a školicího střediska Centrum Slezská Harta. V sále příjemně vytopeném krbem jsme dostali výtečné občerstvení v podobě sladkého pečiva a lahodného čaje.

A pak už jsme zasedli do sedaček a židlí, abychom zhlédli romantickou vánoční pohádku. Některé děti se však na film nemohly příliš soustředit. Neustále se ohlížely přes rameno a natěšeně, ale přitom tak trochu s obavami, se v duchu ptaly: „Kdy už ten Mikuláš přijde?“

Dočkali jsme se. Mikuláš dorazil i s čertem a bylo to skutečně ve velkém stylu. Svatý muž byl správně důstojný a vážný, ale zároveň přívětivý a spravedlivý. A jeho společník, tak jak to má být – strašidelný, a hrozící zlobivcům bezplatnou taxislužbou přímo do pekla!

Vše dopadlo dobře a počet žáků naší školy se po této návštěvě nesnížil. Naopak, všichni byli odměněni mikulášským balíčkem plným dobrot, i když někteří jen s podmínkou, že příští rok se trochu polepší.

Za tento skvělý zážitek, za pozvání, za pohoštění a za nadílku chceme poděkovat výše zmíněným nadpřirozeným bytostem, ale hlavně panu majiteli Ing. Zdeňku Adamcovi PhD., panu správci Bc. Caletkovi a všem zaměstnancům střediska.

Chceme také slíbit, že příští rok se budeme snažit být hodní nejen kvůli Mikuláši nebo Ježíškovi, ale hlavně proto, že když se lidé jeden k druhému chovají pěkně, stává se náš svět zase trochu lepším místem pro život.

Učitelé a děti ZŠ Razová