Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.3.2017

Náš letošní Den zdravé svačiny

V pondělí 20. března 2017 jsme se zase po roce všichni těšili na Den zdravé svačiny, který si pro nás připravily paní kuchařky i paní učitelky. Začalo to už od rána. V hodinách jsme si povídali o tom, co je zdravé a nezdravé, co nám chutná a nechutná, nebo jestli si ještě vzpomínáme na projekt Pohyb a výživa, který naše škola před časem ověřovala a na který teď každým rokem navazujeme. Plnili jsme různé úkoly nebo slovní úlohy k tématu zdravé výživy a tak dále. Nejlepší ale byla svačinová přestávka – letos nově i pro děti z naší MŠ. Hlavně předškoláci si akci moc fajn užili. Po nich si po první nebo druhé vyučovací hodině mohli sami připravit různé zdravé dobrotky všichni žáci naší ZŠ. Paní kuchařky na velký stůl nachystaly spoustu talířů a misek s různými druhy méně obvyklého a zdravého pečiva, pomazánek, zeleniny, sýrů i šunky. Taky jsme si mohli nabrat jogurt – jen tak, nebo s müsli… Některé z dětí to trochu přehnaly a zapomněly na to, že by měly jíst s mírou, ale pro jednou jim to snad jejich tělíčka odpustila, když se příště polepší. Za organizátory akce RM.

(Pokračování textu…)

 

6.3.2017

Dětský ples 2017

Letošní jubilejní – pátý ročník našeho již tradičního dětského plesu byl opět plesem absolventským. Po slavnostním předtančení, které si pod vedením paní učitelky Bockové připravila většina žáků 3. až 5. ročníku, byli všem přítomným návštěvníkům představeni letošní páťáci. Opět získali slavnostní stužku, která jim bude ples dlouho připomínat. Během čtyřhodinové akce s hudebním doprovodem pana Ing. Pánka se všichni přítomní pořádně vytančili a radost jim určitě udělalo i připravených sto dárků do tradiční tomboly/hry o ceny. Doplňkovou součástí programu byly i dva společné tance, které připomněly doby starší, ale také osvědčené taneční soutěže – jablíčková a balónková. Byl o ně velký zájem a každý soutěžící byl po zásluze za svůj výkon odměněn. Děkuji všem přítomným hostům za moc hezkou atmosféru akce, všem svým spolupracovníkům ještě jednou za pomoc při přípravě i realizaci akce a všem dárcům, kteří přispěli do tomboly nebo tradičně zajistili dobrotky do našeho bufetu (moučníky i párky v rohlíku), za jejich podíl na úspěchu letošního dětského plesu.

 R. Mecnerová (za organizaci a koordinaci celé akce)

(Pokračování textu…)

 

3.3.2017

 

Karneval v MŠ Leskovec nad Moravicí

Ve čtvrtek 23.2.2017 jsme si užili báječný karnevalový den. Ve školce se sešli odvážní šerifové, paní doktorka, kouzelné víly, neohrožený hasič, pilné včelky, krásné princezny a dokonce i strašidelný pavouk. Celý den jsme prožili v taneční náladě, zahráli jsme si spoustu báječných her a vyrobili si krásného klauna Šášu. Na tento den budeme dlouho vzpomínat…

(Pokračování textu…)