Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

29.6.2016

Silák školní družiny

 

Celkem se soutěže zúčastnilo 12 chlapců 1.-5.ročníku.

Martin Klapil

Tadeáš Orel

Pavel Sládeček

Jindřich Daněk

Tomáš Krajc

Sebastian Kožušník

Matyáš Melčák

Michal Černohorský

Jakub Holub

Patrik Mikeš

Lukáš Melčák

Jonáš Vrána

Všichni soutěžící měli před sebou pět náročných disciplín:

  • Přitahování na hrazdě
  • Skok z místa
  • Sklapovačky
  • Přeskoky přes tyčku v časovém limitu 1minuta
  • Hod plným míčem

Vítězem se stal Jonáš Vrána, jako druhý se umístil Michal Černohorský a těsně za ním na třetím místě skončil Sebastian Kožušník.

Výhercům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za krásné sportovní zážitky.

(Pokračování textu…)

 

28.6.2016

Loučení s předškoláky

V pátek 17.6.2016 jsme se v MŠ Leskovec nad Moravicí rozloučili s našimi dvěma předškoláky – Laurinkou a Sebíčkem. Laurinka si pro nás připravila velké překvapení. Nechala všechny děti projet se na svém poníkovi a prohlédnout si stáje s koňmi. Odpoledne jsme si užili společně s rodiči, sourozenci, prarodiči a dalšími příbuznými na zahradě MŠ. Slavnostně jsme pasovali předškoláky na školáky, předali jim dárečky a popřáli jim mnoho úspěchů na cestě životem. Potom už začala ta pravá zábava. Děti nejvíce ohromil velký skákací hrad, dospělí uvítali zejména grilované dobroty. Zpočátku nám foukal velmi silný vítr, ale ten se postupně umoudřil a celé odpoledne se nám vydařilo.

(Pokračování textu…)

 

27.6.2016

Den bez lavic

Užili jsme si ho ve středu 15.6.2016, kdy jsme vyrazili směrem ke Slezské Hartě. Tam jsme měli možnost svézt se přívozem a vyslechnout a zhlédnout povídání a ukázky Vodní záchranné služby. Jediné, co se pokazilo, bylo počasí, ale my jsme odolali jeho záludnostem a celý den jsme si užívali.

(Pokračování textu…)

 

24.6.2016

Miss školní družiny

 

Letos jsme se opět těšili na soutěž Miss školní družiny. Celkem se jí zúčastnilo osm soutěžících:

Veronika Nitková

Tereza Bobková

Martina Oherová

Eliška Černohorská

Marie Schneiderová

Nikola Majerová

Tereza Karolová

Kateřina Divišová

Všechna děvčata soutěžila ve čtyřech disciplínách:

  • Promenáda v šatech + představení sebe sama
  • Volná disciplína
  • Tajný úkol
  • Promenáda v plavkách

Porota měla těžké rozhodování a umístění na prvních třech místech bylo velmi těsné.

Pořadí:

1.místo – Veronika Nitková

2.místo –Tereza Karolová

3.místo – Tereza Bobková

Všem soutěžícím i porotě děkujeme.

(Pokračování textu…)

 

21.6.2016

Beseda se zvířátky

V Razové v mateřské škole jsou hadi a žáby!!!!  A opravdu. Ukázat a popovídat o nich nám přišli z Lesů České republiky. Paní Zlámalová zajistila opravdového odborníka pana Zwacha, který svým povídám zaujal všechny děti z mateřské školy i z 1. – 3. ročníku základní školy.

Všem moc děkujeme.

(Pokračování textu…)

 

18.6.2016

Školní výlet

Všichni jsme se na něj těšili a také se nám podle toho i vydařil. Hrad Bouzov a jeho podhradí nás ráno přivítalo v celé své kráse. Nejdřív jsme se řádně nasvačili a pak vyrazili zdolávat jeho nástrahy. Vyzkoušeli jsme si střelbu z kuše a pistole, vystoupali jsme do vrcholu Trojského koně, zabojovali si s historickými zbraněmi a zhlédli dobové představení O rytířích a ztraceném pokladu.

Cestou zpět k autobusu jsme si prohlédli nádvoří hradu Bouzov a pak už jsme vyrazili směr Javoříčské jeskyně.  Hned u vchodu do jeskyně nám skoro omrzly nosy, jak na nás dýchl její chlad. Ale uvnitř to bylo skoro jako v pohádce. Všude krásná zákoutí a spousta krápníků, které vždy něco nebo někoho představovaly.

Cesta domů byla trochu deštivá, ale to už nám nevadilo. V autobuse jsme si zazpívali a domů dorazili plni krásných zážitků.

(Pokračování textu…)

 

14.6.2016

Plavání v Břidličné

Vody už se nebojíme a plavat už také umíme. Někteří uplavou více, jiní uplavou kratší trať, ale zvládáme to všichni. A ještě jsme si u toho užili spoustu legrace. Takže příští rok se zase moc těšíme.

(Pokračování textu…)

 

9.6.2016

Školní akademie (Pokračování textu…)

 

6.6.2016

Pyžamový den

Den dětí v MŠ Leskovec jsme oslavili opravdu netradičně. Ke konci roku jsme si chtěli trošičku odpočinout a užili jsme si PYŽAMOVÝ DEN. Děti i paní učitelky přicházely do školky v pyžamech, komu byla zima, toho zahřál teplý župan. Nezbytný byl také oblíbený plyšáček, který nás provázel v průběhu celého dne. Užili jsme si spoustu legrace, her a soutěží. V pyžamech jsme vyrazili na procházku obcí a cestou jsme se osvěžili zaslouženým nanukem. Na závěr dne každé dítě obdrželo diplom a sladkou odměnu. Za pokřiku „PYŽAMO, PYŽAMOO, PYŽAMOOO!!!“ jsme se s úsměvem na rtech rozešli domů.

MŠ Leskovec nad Moravicí

(Pokračování textu…)

 

1.6.2016

Den zdravé svačiny

Tak to jsme si tedy smlsli!!!!!! Ve čtvrtek 19. 5. 2016 pro nás naše škola připravila „Den zdravé svačiny“. Paní kuchařky nám ráno nachystaly nabídku různých potravin a my jsme si z nich o přestávce v jídelně sami vytvořili zdravé a chutné svačinky.

Mohli jsme ochutnat různé druhy chleba, namazat si je máslem nebo pomazánkou a na to si pak přidat šunku, sýr nebo vajíčko. K tomu jsme pak přikusovali třeba rajče, okurku, kedlubnu nebo papriku. Druháci si společně se třeťáky vypěstovali ve třídě řeřichu a tou si pak zdravou svačinku ochutili (i krásně nazdobili). No, a jak svačinky vypadaly a co na stolech po nás zůstalo, tak na to se můžete podívat na fotkách.

(Pokračování textu…)