Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.5.2016

Výtvarná dílna ve školce v Razové

Dne 20. 5. 2016 jsme s dětmi připravili pro maminky k svátku překvapení. Naučili jsme se o nich krásné písničky, básničky a s nadšením vyrobili dárek. Z peněz, které si děti přispívají na výtvarné dílny, jsme nakoupili ozdůbky na výrobu náhrdelníku a maminkám sladkou odměnu. Předem si děti otiskly ručičky na výkres s pěknou říkankou a u povídání každý své mamince dárek předal.
Velkou radost nám opět udělala Ing. Mirka Zlámalová – lesní pedagog, která také připravila dvě pracovní dílny. Nakoupila materiál, dětem občerstvení a s sebou přivezla šikovné spolupracovníky – Ing. Žanetu Křipalovou, Bc. Martinu Hotárkovou a Bc. Jiřího Zlámala.
Bylo to pěkné setkání, jen nás velmi mrzí, že jsme se nesešli ve větším počtu. Všechny děti se totiž těšily na to, že svým maminkám popřejí ve své třídě a před svými kamarády. Tak věřme, že tomu tak bude příští rok.

Na závěr ještě jednou děkuji Ing. Zlámalové a Zdeňce Pavlíčkové za přípravu a realizaci jedné z dílen.

Stáňka Talčíková

(Pokračování textu…)

 

26.5.2016

Beseda s hasiči z Bruntálu a Krnova

 

Ve středu 11.5.2016 se od první vyučovací hodiny konala na naší škole beseda s hasiči.

Besedu vedli dva profesionální hasiči z  HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SYSTÉMU z Bruntálu a Krnova: Kamil a Tonda.

Promítali nám obrázky o práci hasičů, povídali nám o tom, co všechno hasiči musí umět a k jakým událostem musí vyjíždět. Vysvětlili nám také, jaké telefonní číslo (150, 155, 158, 112) v případě nějaké nehody máme použít, kam se s ním dovoláme a pověděli nám další spousty zajímavých informací.

A jak se ukázalo, paní učitelka Jana Kosťová je nejoblíbenější, tak proto si musela obléct hasičský oblek.

V závěru jsme hráli zajímavou hru a dostali jsme nějaké upomínkové předměty.

A to je asi vše.

(připravily: V. Nitková a T. Bobková, 5. roč.)

(Pokračování textu…)

 

18.5.2016

NELÁKALA  BY  VÁS  PRÁCE  S NAŠIMI  ŽÁKY  VE VOLNÉM ČASE?

Obracíme se na všechny občany Razové, příp. nejbližšího okolí, jestli by nechtěli od příštího školního roku vést některý ze zájmových kroužků pro naše žáky v ZŠ. Nemusí to být stejné kroužky jako dosud (taneční, stolní tenis, sportovní hry, práce s PC/logopedie, konverzace v Aj, redakční nebo umělecký kroužek), protože uvažujeme o nové nabídce pro děti: o případném kroužku vaření (šlo by o přípravu studené kuchyně), o hudebním kroužku (zpěv/hra na hudební nástroj), o ručních pracích, práci na zahradě (v zimním období práce s květinovou výzdobou v budově školy, na jaře a na podzim práce na vymezeném prostoru školní zahrady) nebo o kroužku technických prací pro kluky (s drobným nářadím, dřevem apod.), příp. i o kroužku turistickém (s vycházkami do okolní přírody nebo s menšími túrami po Jeseníkách během několika víkendů v průběhu školního roku) atd. Možná máte i vy sami nějaký jiný dobrý nápad…

Výstřižek Výstřižek 3

Letos vedeme naše zájmové kroužky pouze my, vyučující. Cítíme, že by bylo pro obě strany fajn, kdyby se škola dál otevřela veřejnosti a dala vám, našim budoucím spolupracujícím dobrovolníkům příležitost pomoci nám s výchovou naší nejmladší generace ku prospěchu všech. My se od příštího školního roku budeme muset navíc věnovat intenzivní práci přímo ve výuce a po vyučování (při individuální péči o děti s různou mírou podpůrných opatření) v rámci zákonem schváleného společného vzdělávání žáků v ZŠ.

Nebojte se, příp. nestyďte se a přijďte se alespoň poptat, jak by vaše případná spolupráce mohla nebo měla vypadat. Řeknete nám svou představu a společně sladíme čas, který by vám vyhovoval a zároveň odpovídal režimu odpolední školní družiny i dojíždění některých žáků apod.

 

 Budeme se těšit na všechny případné zájemce!                                     R. Mecnerová

 

14.5.2016

V pátek 13.5.2016 děti z MŠ v Leskovci nad Moravicí společně se svými rodiči, prarodiči a sourozenci oslavili Den matek, Den rodin a Den otců. Toto rodinné odpoledne jsme pojali netradičně. Maminky a babičky se svěřily do rukou svých dětí a nechaly o sebe pečovat v Salonu krásy a odpočinku. Maminky si péči velmi užily, odcházely pěkně učesané, namalované a dokonce s nalakovanými nehty. O tatínky a dědečky bylo postaráno v Profi holičství. Nutno podotknout, že tuto službu využila také většina maminek. Poté si každá rodina vytvořila svého rodinného skřítka, který bude hlídat rodinné štěstí a pohodu u nich doma. Děti si pro své nejbližší připravily přáníčka a dárečky, které se moc líbily. Společně jsme si pochutnali na různých dobrotách, které rodiče přinesli a také jsme ochutnávali výborný nápoj Jaro v čaji, který jsme vykouzlili s dětmi.

MŠ Leskovec nad Moravicí

(Pokračování textu…)

 

5.5.2016

Finanční gramotnost

Co všechno musíme měsíčně zaplatit? Jaké máme měsíční výdaje za elektřinu, plyn, vodu, internet, telefon, jídlo? Jak si sestavíme rodinný rozpočet? Tyto a další otázky týkající se finanční gramotnosti nám přišel do školy vysvětlit pan Ing.Vojtěch Šujan. Tak doufáme, že jsme se něčemu přiučili, a moc děkujeme za všechny informace.

                                                                    Žáci 3., 4. a 5. ročníku

(Pokračování textu…)

 

2.5.2016

Návštěva  kravína

Dne 21.4.2016 jsme se s dětmi z MŠ Leskovec nad Moravicí vypravili na procházku do místního zemědělského podniku. Děti si zblízka prohlédly krávy, telátka, prasata a také novorozená koťátka. Kravínem nás provedla slečna Julka, která trpělivě odpovídala na všechny otázky malých návštěvníků. . .  Děkujeme!                                                                                        MŠ Leskovec nad Moravicí

(Pokračování textu…)