Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

24.4.2016

Velikonoční dílny – Jarní slavnost školy

Den začal pohádkovou babičkou, která nám vyprávěla příběh „Od Masopustu až k Velikonocům“. Na toto vyprávění se podívaly i děti z mateřské školy v Razové – společně s kluky a děvčaty z 1. až 5. roč. Pak jsme rozdělili do pracovních dílen, kde se s panem Vlachynským vyráběly tatary a s paní Jedlovskou a Marušíkovou zdobily perníky. Také k nám do školy poprvé přišla paní Rozprýmová, která si vzala na starost jednu dílnu v 5. třídě a vyráběla společně s dětmi kohoutky, kuřátka a zajíčky. Kromě toho jsme s našimi vyučujícími malovali kraslice, jarní květiny, vyráběli ovečky a slepičky atd. Ze všech dílen jsme si odnesli vytvořené výrobky a měli jsme z nich radost.                                                                                                                           Text připravil: V. Diviš (4. r.), foto Y. Rotterová

(Pokračování textu…)

 

13.4.2016

Výtvarná dílna v MŠ Leskovec nad Moravicí

Dne 22.3. 2016  jsme dětem obou  MŠ připravili jarní výtvarnou dílnu v MŠ Leskovec nad Moravicí. Každá paní učitelka měla pro děti u stolečků přichystané „tvoření“ k Velikonocům. Na výběr měli kluci i holčičky přáníčka, papírovou slepičku a ptáčka (zápich) do květináče. Všem se nám společná dílna líbila, děti nadšeně rodičům vyrobily dárky.  Taky vyšel čas na společné zpívání a  povídání o jaru. Přišlo také na  spontánní hraní si s hračkami. Děti z MŠ Razová pozvaly na oplátku  děti z MŠ Leskovec na školní hřiště do Razové, kde jsou instalované nové průlezky, houpačky a jiná pěkná zařízení.

(Pokračování textu…)

 

10.4.2016

Ochutnávka exotického ovoce

Copak nám to paní kuchařky dnes na svačinku nachystaly? Vypadalo to velmi zajímavě a také to tak chutnalo. V rámci projektu Ovoce do škol jsme měli možnost ochutnat některé druhy exotického ovoce. Byly mezi nimi velmi chutné kousky, jiné nám zase tak moc nechutnaly. Ale každý z nás jich vyzkoušel co nejvíce.

Ochutnali jsme kousky tří druhů  cukrových melounů  ( Piel de sapo, Gallia, žlutý cukrový), granátové jablko, ananas, avokádo, mochyni, plod kaktusu – Pitahaya (přezdívaný „dračí ovoce“), dále pak hrušky, jablíčka, banány.

Však se podívejte,  jak nám chutnalo . . .

(Pokračování textu…)

 

3.4.2016

….když malé děti odpočívají, pracujeme individuálně s předškoláky a dětmi, které mají odloženou školní docházku….

                                                                                                                                               Staňka Talčíková (Pokračování textu…)