Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina od 1. ročníku, kreativita"

27.2.2016

Dětský ples ZŠ a MŠ Razová                                                          

V pátek 19. 2. 2016 pořádala naše škola dětský ples. Uskutečnil se v Kulturním domě Razová od 16:00 do 20:00 hodin. Společně jsme se mohli bavit, jíst různé sladké dobroty i chlebíčky z bufetu a vidět tanec 3., 4 a 5. ročníku i slavnostní stužkování páťáků. Hudbu zajistil pan Pánek. V tombole jste mohli losovat o sto hezkých cen. Většině dětí i rodičů se letošní ples znovu moc líbil, tak máme radost…                                                                                                Text připravili: L. Melčák a V. Diviš (V. tř.)

 

(Pokračování textu…)

 

25.2.2016

Beseda o myslivosti

 V pondělí 22. 2. 2016 od 9:35 do 11:15 hodin proběhla v naší škole beseda o myslivosti. Pan Pavel Mikeš a Milan Pustějovský povídali o zvířatech a donesli nám jich i hodně ukázat, ať si je prohlédneme. Poslouchali jsme i kreslili různá zvířátka. Hodně jsme se i ptali – třeba jestli je liška škodná, jak se chovají medvědi, jak jsou nebezpeční sršni, jaký je rozdíl mezi šedou a černou vránou, kolik mláďat má a jak loví psík mývalovitý atd. Strašně nás to bavilo. Na konci besedy nám pan Mikeš řekl, že s paní ředitelkou domlouvají i nějaké překvapení na konec června, tak jsme zvědaví.

                                        Text připravily: T. Karolová a R. Mecnerová (Pokračování textu…)

 

22.2.2016

V úterý 16.2. 2016 jsme pro děti v MŠ Razová připravili  karneval. Velké poděkování patří paní učitelce Zdeňce a jejímu manželovi Petrovi za krásnou výzdobu třídy. Jako by se člověk poděl v té naší  bývalé, staré a milé budově. Děti přišly hned ráno v nápaditých kostýmech a  ve slavnostní náladě. V ruce si nesly občerstvení pro sebe i ostatní děti.
Nejdříve za námi přijela návštěva z pohádkové říše.  Byl to pan klaun s kufrem plným překvapení. Padala nám brada z toho, co z něj stále lovil a ukazoval. Překvapení ale nepřestávala. Připravil si pro nás malý ohňostroj, hry, soutěže a laskominky. Jen ten jeho hlas nám byl nějak povědomý. Na závěr si děti pohrály a odpoledne si vyrobily ve výtvarné dílně papírového šaška. Měli jsme se všichni „fanfárově!“

(Pokračování textu…)

 

17.2.2016

„Talent školy 2016“  (celoškolní akce ZŠ a MŠ Razová)

Naše už tradiční celoškolní soutěž „Talent školy“ se konala hned po předání pololetního vysvědčení – ve čtvrtek 28. ledna (od 9:35 hod.). Do soutěže se letos kromě dvou žáků přihlásili všichni žáci ZŠ a společně s nimi si zasoutěžily i děti z obou tříd naší mateřské školy. Byli jsme moc rádi, že nás jako každý rok přišli povzbudit taky diváci – naši rodiče, babičky i známí, kteří dopoledne nemuseli do práce. Fandili všichni, byla super nálada. A jak dopadly výsledky?

Zpěv:

 1. Dorka Hradilová
 2. Sebastián Kožušník
 3. Sandra Růžičková

Recitace 1. – 3. ročník:

 1. Tereza Karolová
 2. Patrik Mikeš
 3. Sandra Růžičková

Recitace 4. – 5. ročník:

 1. Nikola Majerová
 2. Marie Schneiderová
 3. J. Vrána, L. Melčák

Netradiční disciplína:

 1. Dorota Hradilová
 2. Dorota Holoušová
 3. Kateřina Vránová, Tadeáš Orel, Martin Klapil, Patrik Mikeš, Veronika Nitková

Hra na hudební nástroj:

 1. Matyáš Melčák
 2. Veronika Nitková
 3. Patrik Mikeš

Malba 1. – 2. ročník:

 1. Markéta Kytlicová
 2. Pavla Orlová
 3. Martin Klapil , Roman Eliáš, Sebastian Kožušník

Zvláštní cena poroty : Nina Lazarová

 

Malba 3. – 5. ročník:

 1. Markéta Buksová
 2. Eva Buksová
 3. Patrik Mikeš, Tereza Karolová, Dorota Holoušová

Tanec:

 1. Veronika Nitková
 2. Tereza Karolová, Kateřina Divišová
 3. Martina Oherová
 4. M. Schneiderová, N. Majerová + T. Bobková, P. Mikeš + T. Krajc                                                                                                                                                                                                                                                VŠEM   GRATULUJEME !