Základní škola a Mateřská škola Razová
Razová 353
792 01 Bruntál

☎ 554 765 010

"Individuální přístup, angličtina, kreativita"

15.10.2018

BESIP

Dne 3.10. se sešly obě třídy v MŠ Leskovec nad Moravicí s policistkami z Dopravní policie Bruntál. Děti se učily dopravní značky, pravidla silničního provozu, jak se ošetřuje zranění a podívaly se zblízka do policejního vozu.
Poděkování patří paní Pallové z Leskovce nad Moravicí za zprostředkování této přínosné akce pro naše děti.

Stanislava Talčíková

 

10.10.2018

Svatý Václav

Svatý Václav byl český kníže a světec, který je hlavním patronem Čech a Moravy a symbolem české státnosti. A takový velikán by neměl byt opomíjen, takže se všichni žáci zúčastnili malého projektu o Sv. Václavovi. Nejdříve byli seznámení s touto osobnosti, kdy si společně přečetli o životě Václava, následně shlédli krátké video a nakonec vytvořili složky s obrázky a pracovními listy a také se snažili o portrét.

Jana Kosťová

 

9.10.2018

 

Náš domov

V měsíci září jsme si povídali o naší obci, domovu a všech okolo nás. V kolektivní práci jsme nakreslili, jak svůj domov cítíme.

P1060652

 

25.9.2018

Čtení pro radost

Dne 18. 9. 2018  nás navštívila v naší  MŠ paní Bc. Renata Skácelová, aby si s dětmi popovídala o knihách. Poutavé vyprávění děti zaujalo a stejně pozorně si poslechly čtenou pohádku. Na závěr si všichni zahráli pexeso s pohádkovými hrdiny.

Děkujeme za milou atmosféru a těšíme se na další setkání.

St.Talčíková

 

17.9.2018

 

16.9.2018

Celou noc pršelo a ráno se na nás sluníčko také nesmálo. Ba naopak. Hned ráno začalo pršet zase. Museli jsme tedy veškeré aktivity přenést do školní budovy. Přesto jsme splnili všechny úkoly, které jsme měli naplánovány v přírodě. Udělali jsme si plánky okolí školy, učili se poznávat zvířata, která se vyskytují v přírodě a na závěr si zahráli hru s čísly. Paní kuchařky nám místo opékaní špekáčků (které se kvůli počasí nekonalo) nachystaly super oběd. Patří jim za to velké poděkování. Příště nám počasí bude přát určitě více a my si ten den užijeme naplno.

 

 

6.9.2018

 

 

4.9.2018

31.8.2018

zahájení

 

25.6.2018

 

Grandiózní úspěch žáka naší školy

Svoji školu a obec Razová nebývalým způsobem proslavil náš žák Sebastián K., když se stal letos v červnu vítězem krajské literární soutěže.

Ostravský městský obvod Mariánské Hory a Hulváky vyhlásil na počátku března 8. ročník literárního klání pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje. Letošní téma znělo – Čerti ve škole. Z více než šesti set prací pak porota vybrala deset nejlepších.

Na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které proběhlo 19.června v ostravském multikině Cinestar, byl pozván náš žák Sebastián, který přijel i se svou rodinou a kamarádem Matyášem. A zde se ke svému velkému a radostnému překvapení dozvěděl, že je se svou pohádkou s názvem „O čertovi v razovské škole“ nejen mezi deseti nejlepšími, ale že se stal dokonce absolutním vítězem.

Pro sebe a svou rodinu tímto získal týdenní pobyt v Hotelu Bauer s plnou penzí včetně vstupů do wellness a zábavního centra. A pro nás všechny pocit hrdosti, že žák naší školy dosáhl takového úspěchu.

Gratulujeme, Sebastiáne, a za reprezentaci školy a obce ti moc děkujeme!

Karel Mašlík